Divadelní a hudební dílna na festivalu THEATRUM KUKS

Kuks (Trutnov)

Akce se koná: 19.8.2019 - 25.8.2019

Místo konání: Barokní areál hospitál Kuks.

Web akce: https://theatrum-kuks.cz…

Podrobnosti:

JIŘÍ JELÍNEK & TOMÁŠ ALFERI: DIVADELNÍ A HUDEBNÍ DÍLNA – JÁ, PÍSNIČKA 0. | 19. – 25. 8. 2019 v Kuksu

Jak vypadala „Já, písnička“ před 300 lety? Kancionál Slavíček rájský, vlastně takový velmi rozsáhlý zpěvník (obsahuje více než 800 písní – pro srovnání, The Rolling Stones mají celkem okolo tři sta sedmdesáti písniček), sestavoval farář Jan Josef Božan. Vyšel tiskem roku 1719 v Hradci Králové za vydatné finanční pomoci hraběte Františka Antonína Šporka a má letos výročí 300 let od vzniku.

Tuhle bichli plnou not a slov jsme dali do rukou režisérovi/loutkářovi Jiřímu Jelínkovi a muzikantovi/skladateli Tomáši Alferimu. V divadelní a hudební dílně, které budou nejprve probíhat zvlášť, ale ke konci se spojí a vznikne společné představení, budete s lektory hledat současný autorský pohled na zašlou krásu starých časů a pomocí loutek, předmětů, zvuků, tónů a ozvěn rozžívat a rozeznívat Kuks.

Bude to výzva! Obě dílny se ponesou samozřejmě ve znamení „loutky – humor – hudba“!
Pojďte se v tom BARO(k)CHNIT!

KDY? 19. – 25. 8. 2019
KDE? Hospitál Kuks
ZA KOLIK? 3000 Kč
KAPACITA? 10 účastníků v každé dílně
CO ZA TO? Cena zahrnuje pětidenní workshop , ubytování od pondělí 19. 8. v hospitálu Kuks (dvou a třílůžkové pokoje, postele, sociální zařízení, kuchyňka a lednička included!) až do konce festivalu (tedy do 25. 8.), a volný vstup na veškeré festivalové produkce (po usazení všech diváků s festivalovými pasy a vstupenkami se budete moci posadit na volná místa či na přístavky, případně na stání) – vyjma vybraných akcí.

Dílny jsou vhodné od patnácti let.
REGISTRACE JE MOŽNÁ DO 30. 7. 2019!

-------> bit.ly/dilnasjelinkem
-------> bit.ly/dilnasalferim