Zábavný pořad Padesátiny vesele i vážně, DS Vojan Libice n. C.

Libice nad Cidlinou (Nymburk)

Akce se koná: 16.11.2019

Místo konání: Kulturní dům Libice nad Cidlinou v 18,00 hodin.

Web akce: http://vojanlibice.cz

Podrobnosti:

Představení v rámci přehlídky Libický divadelní pozdim 2019 a
v rámci letošních oslav 50 let nepřetržité činnosti DS Vojan Libice n. C.

- V první části bude uvedeno monodrama Jiřího Hlávky „Jenom herec aneb Střípky ze života Eduarda Vojana“. Eduard Vojan (1853-1920), český herec světového významu, zakladatel moderního českého herectví, založeného na hlubokém psychologickém prožití ztvárňované postavy, o sobě skromně prohlásil: "Jsem jenom herec". Jeho ostrý, trochu zastřený hlas ho vedl k důrazu na mimiku a hru celého těla. Sám také přiznal, že divadlo a být na jevišti, je pro něj přímo posedlost. Mnoho divadelních spolků nese jeho jméno. V roce 1969 tak učinili i libičtí ochotníci. Právě k tomuto jubileu napsal Jiří Hlávka monodrama sestavené ze střípků ze života E. Vojana.

- Ve druhé části se představí členové spolku ve známých scénkách, zahrají a zazpívají známé písně.Výběr a nastudování si vzali za své Ondřej Růžička, Jaroslav Vondruška a Milan Čejka.
Délka: 100 minut + přestávka

Chcete mít dobrá místa v předních řadách? Potom využijte možnosti rezervace již nyní. Volejte nebo pište H. Vondruškové (604283433) nebo dsvojan@gmail.com
Připraveny jsou k nákupu dárkové poukazy na vybraná představení. V prodeji je též Almanach, vydaný k 50. výročí DS a látkové tašky s logem Vojanu.