Jiří Havelka / SPOLEČENSTVO VLASTNÍKŮ

Praha (Praha)

Akce se koná: 9.2.2020

Místo konání: Činoherní klub, Ve Smečkách 26, Praha 1

Web akce: http://cinoherniklub.cz

Podrobnosti:

Činoherní klub uvádí:
Divadelní Sekce / Praha
Jiří Havelka / SPOLEČENSTVO VLASTNÍKŮ
S péčí řádného hospodáře – to je snad jediné, na čem bychom se mohli shodnout.
Režie: Divadelní sekce / Režijní konzultace: Radvan Pácl / Návrh scény a realizace: Filip Řezníček, Jan Kuna, Ilona Kašpárková, Gabriela Hánová / Kostýmy: Divadelní sekce / Hudba: Zdeněk Kašpar a Czesław Niemen / Hrají: Petra Opplová, Filip Řezníček, Luděk Blaheta, Ilona Kašpárková, Lucie Bláhová, František Bláha, Dominika Číčelová, Jan Kuna, Klára Ludvíková, Jaroslav Novotný nebo Jan Herda nebo Marian Lichtenberg, Rosťa Bílík nebo Tomáš Kamarád, Vladimír Komárek, Zdeněk Třískala, Zdeněk Kašpar.
Divadelní Sekce Praha přichází s mrazivou komedii ze současnosti, která je chvilkami mrazivá až tak, že skoro nutí k otázce: Je to vůbec ještě komedie? „Ty neumíš ani napsat rezignaci? A co teda umíš? Co vlastně umíš?!“
Příběh se odehrává na pozadí mimořádné schůze společenství vlastníků bytových jednotek neboli SVJ (čti eSVéJé), která by měla rozhodnout nejen o prodeji půdních prostor, ale také o mnoha dalších akutních provozních problémech. V mikrosvětě schůze naráží snaha o vytvoření lepšího prostředí pro život v domě na všechny po léta nashromážděné nesnášenlivosti, předsudky a domovní drby. Je to příběh smutný, ale zároveň i komický. Svědectví o neschopnosti si porozumět a dohodnout se, o malých a zákeřných manipulacích a také resentimentu po starých dobrých časech.
www.divadelnisekce.cz
Začátek: 19:30 / Vstupné: 90,-Kč
Přehlídka amatérských divadelních souborů v roce 2020 se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.