Aktuality

Kocour-v-botach-2--pkwkh

Kocour v botách na brněnských divadelních prknech

27.3.2017 | David Pokorný

Kdo by neznal slavnou pohádku od Charlese Perraulta. Starý mlynář na smrtelném loži odkáže třem svým synům celý svůj majetek – nejstaršímu mlýn, prostřednímu osla a nejmladšímu kocoura. A teď povězte, co byste s takovým kocourem chtěli dělat, když nemáte ani vindru. Ale že i s takovým, na první pohled nevděčným dědictvím, se dá udělat díra do světa, to se svému publiku rozhodla ukázat brněnská Veselá divadelní společnost, o. p. s.

aktuality

Výzva k účasti ve volném programu Jiráskova Hronova 2017

15.3.2017 | Amaterská Scéna

Jiráskův Hronov je festival amatérského divadla koncipovaný jako mezidruhová přehlídka s mezinárodní účastí. Proběhne v termínu 4. – 12. srpna 2017.

aktuality

Studentské divadlo hledá nové tváře

14.3.2017 | Amaterská Scéna

Chcete si zahrát divadlo? Studentské divadlo COMICA ECONOMICA každý rok hledá nové tváře. Přijďte si to zkusit.

aktuality

Hronov hledá kulturního pracovníka

9.3.2017 | Amaterská Scéna

Kulturní a informační středisko Hronov vyhlašuje výběrové řízení na pozici KULTURNÍ REFERENT KIS Hronov, který bude mít na starost kompletní organizační zajištění festivalu Jiráskův Hronov.

Neobitchejne-2jmzi

Rozpustilý mikrofestival o ženách

6.3.2017 | Amaterská Scéna

Žižkovská sluj Venuše ve Švehlovce otevírá své lůno. Od 8.do 11. března se v nejženštějším prostoru Prahy uskuteční druhý ročník fatálníhofeminního festivalu VENUŠINY DNY. Přijďte si pro své menstruační kalendáříky a užijte si představení z dílny Simony Babčákové, Vandy Hybnerové či inscenaci inspirovanou životem Juliany Jirousové. Co definuje ženu? Existuje něco jakoumění pro ženy? A jaká témata sdílí ženské autorky?

DSC-0031-qmqpn

Ruská zavařenina v Činoherním klubu v Praze

28.2.2017 | Vladimír Urban

Divadelní soubor DK Krupka vystupuje uvádí známou hru současné ruské autorky Ludmily Ulické

kozy-a-kvery-ik2fq

Derniéra prvního světového můvíkálu Kozy a Kvéry

18.2.2017 | Amaterská Scéna

Bio divadlo Napříč.cz uvede v prostorách divadla BURANTEATR ve čtvrtek 9. března 2017 ve 20 hodin derniéru prvního světového můvíkálu Kozy a Kvéry 4, Pomstychtivá Nut Queen bude naposledy usilovat o zaslouženou a krvavou vendetu ve volném pokračování divadelní akční série Kozy a Kvéry, která inspirovala samotného Quentina Tatantina.

priblizne-32-zubu-sarka-t-1-pro-web-daf9q

Divadlo Kámen a premiéra s odlesky románu V. Pelevina

15.2.2017 | Zdeňka Brychtová

Divadlo Kámen uvede ve čtvrtek 23. února premiéru hry Přibližně dvaatřicet zubů, jejíž scénář napsal režisér Petr Odo Macháček na námět několika stran románu Svatá kniha vlkodlaka, jehož autorem je Viktor Pelevin.

TISKOVA-ZPRAVA-DS-TYL-SLANA-27012017-j502t

Erotická groteska ve Slané

2.2.2017 | Radek Šmíd

V sobotu 11. února 2017 jsou do Kulturního domu ve Slané zváni všichni příznivci divadla, na které od půl osmé večer čeká představení Muž sedmi sester. Jedná se o divadelní (erotickou) grotesku podle stejnojmenné novely Jaroslava Havlíčka. Představení uvidíte v podání Divadelního spolku J. K. Tyl z Lomnice nad Popelkou.

tyden2017-d41fl

Vyhlášení Týdne uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby

31.1.2017 | Amaterská Scéna

Ve dnech 20.–28. května 2017 se bude konat pátý ročník Týdne uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby. Pořadatelé zajímavých kulturních akcí po celé České republice se mohou přihlásit na webových stránkách www.amaterskatvorba.cz a zapojit se tak do celostátního projektu na podporu uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby.