Aktuality

aktuality

Ochutnávkový seminář metody Jacques Lecoq

9.8.2020 | Budilova divadelní škola

Budilova divadelní škola také letos před otevřením celoročního studia pořádá Ochutnávkový seminář, na němž zjistíte, kam vás studium jedinečné metody Jacques Lecoq může posunout. VYUŽIJTE MOŽNOSTI STUDOVAT METODU JL v ČR!

IMG-3741-et8q4

Zemřel Miroslav Houštěk

7.8.2020 | Amaterská Scéna

Uprostřed devadesátého ročníku vrcholné přehlídky amatérského divadla Jiráskův Hronov zemřel ve věku 91 let Miroslav Houštěk, legendární osobnost hronovského divadla. Odešel ve čtvrtek 6. srpna, den po svém převozu z broumovské nemocnice, kde se léčil z následků zranění, zpět do rodného Hronova.

Krovi-2020-5vu8c

Valašské křoví je plnoleté - ač v náhradním termínu

4.8.2020 | Jan Julínek

Vážení divadelní přátelé, větou z nadpisu jsem začínal pozvání na tradiční březnový ročník. Koronaokolnosti však vše změnily a Křoví bylo v den jeho zahájení zrušeno. Snad je však vše na dobré cestě...

aktuality

Divadlo Pomezí představí v srpnu nejnovější projekt

1.8.2020 | Amaterská Scéna

Pražské divadelní uskupení Pomezí, které je známé jako jeden z průkopníků imerzivního divadla v Čechách, pokračuje po koronavirové krizi ve své činnosti. Kromě reprízování úspěšných inscenací nachystalo jednu zcela novou. Interaktivní projekt My se neznáme bude mít v režii Lukáše Brychty premiéru 15. srpna.

stvanice-herkules-uyybr

Pátý ročník Antické Štvanice je tu!

31.7.2020 | Amaterská Scéna

Česká premiéra římské tragédie Šílený Herkules o světoznámém hrdinovi a bojovníkovi, který se vrací po dvanácti letech domů. Porazil vše, co mu bohové postavili do cesty, pokořil jako první i podsvětí. Co dalšího pro vás na Letní scéně Štvanice v první půlce srpna máme?

ceska-lipa-hronov-w0ggt

Jiráskův Hronov slaví unikátní jubileum

30.7.2020 | Amaterská Scéna

Festival Jiráskův Hronov patří k mezinárodně uznávaným značkám. Jde vůbec o nejstarší divadelní festival na světě. Od roku 1931 se konal každoročně, a to i za těch nejobtížnějších podmínek. Během druhé světové války, po únoru 1948… Dokonce i v letošním, podivuhodném „covidovém roce“ přivítá s otevřenou náručí vybrané soubory. Jiráskův Hronov je totiž „festivalem festivalů“. Už sama přítomnost na Hronově je potvrzením špičkové úrovně divadelních inscenací. Ale nejde jen o to zúčastnit se. Součástí přehlídky jsou také dílny a semináře - pravé kolbiště názorů, zkušeností a dovedností. Pravidelnými hosty tu bývají i profesionální divadelníci, často v roli lektorů. Jak vidí Jiráskův Hronov „z druhého břehu“, jsme se zeptali několika z nich.

6CJ20Xig-zug0x

Divadelní kroužky Paměti národa

23.7.2020 | Amaterská Scéna

Koncem září 2020 se v Praze otevře již třetí semestr Divadelních kroužků Paměti národa, při nichž účastníci pátrají po příbězích 20. století s využitím databáze Paměť národa a na jejich základě připravují veřejná vystoupení. Novinkou je rozšíření do regionů!

2019-11-17-Na-spravne-adrese-0031-dpp2n

Budějovický divadelní spolek oživí letní kino

17.7.2020 | Amaterská Scéna

Letní kino v Háječku je srdeční záležitostí snad všech generací „budějčáků“. Divadelní spolek J. K. Tyl České Budějovice zde uvádí komedii Na správné adrese.

teatrologicke-sympozium-c8e00

Letní teatrologické sympozium a Divadelní festival Mikul

3.7.2020 | Amaterská Scéna

Kabinet pro studium českého divadla Institutu umění – Divadelního ústavu ve spolupráci s Regionálním muzeem v Mikulově pořádá 1. srpna 2020 na zámku Mikulov první ročník Letního teatrologického sympozia, které se stane součástí Divadelního festivalu Mikulov – Moravský Parnas Johanna Georga Gettnera.

ROUD-plakat-A3-V10-page-001-kopie-0c1qz

Divadlo v klášteře po sedmé! – OLDstars vezou divadlo!

21.6.2020 | Klára Vaňkátová

Umělecká skupina OLDstars již posedmé obsadí na celý jeden červencový víkend augustiniánský klášter v Roudnici nad Labem! Benefiční festival OLDstars on the ROUD bude probíhat ve dnech 10. - 12. 7. 2020 jak v samotném areálu kláštera, tak ve veřejném prostoru města. Výtěžek z festivalu bude tradičně věnován na opravy a rozvoj kláštera - zisk z minulých let byl například využit pro vznik Klášterního klubu nebo Ekocentra Zvonice. Diváci budou mít možnost zhlédnout na čtyři desítky inscenací ze stálého repertoáru OLDstars a jejich hostů, a to včetně titulů připravovaných přímo pro tento ročník festivalu.