Aktuality

as-u-o6ext

ON-LINE návštěvy pokračují

13.4.2021 | Michal Drtina

Setkání s členy amatérských souborů pokračují i v dubnu a květnu. V živém vysílání nebo v uloženém záznamu na Youtube se potkáme například s členy DS Vojan Libice nad Cidlinou, Slovanského Tyátru, Vojanu Český Dub a dalšími amatérskými soubory napříč Českou republikou.

aktuality

Zapojte se do výzkumu dopadu pandemie na amat. divadlo

13.4.2021 | Amaterská Scéna

České amatérské divadlo je světový unikát s dlouhou tradicí a tuhým kořínkem. Momentálně jej ale bohužel stejně jako jiné aktivity zastavila pandemie. Amatérské divadelní soubory (s malou pauzou) více než rok nehrají, ani nezkoušejí nové inscenace.

aktuality

Velikonoční divadelní výzva

8.4.2021 | Amaterská Scéna

Souhlasíme se zněním otevřeného dopisu Asociace profesionálních divadel adresovaného premiérovi ČR.

MG-9602-1ttpz

Letos třešťská sněženka opět nevykvete

1.4.2021 | Vladimír Mátl

Tradiční symbol přehlídky Sněženka, a ani divadelní skřítci Pumpalíci, se letos v Třešti opět neobjeví. Přehlídka amatérských souborů s postupem na Divadelní Piknik Volyně, Krakonošův divadelní podzim a Popelku Rakovník, se letos kvůli přetrvávajícím protiepidemickým opatřením nebude konat.

antre-janisova-kn5cz

Baví mě jejich neskutečná energie!

26.3.2021 | Josef Kopecký

Hostem kulatého desátého, jubilejního dílu Antré byla Lenka Janyšová. Herečka, režisérka, dramaturgyně, scénografka; organizátorka; učitelka; místopředsedkyně Volného sdružení východočeských divadelníků. Pochází a žije v Ústí nad Orlicí. Je to osoba neuvěřitelně činorodá.

nocdivadel-napis02-zsyy1

Přidejme se k Noci divadel 2021

25.3.2021 | Amaterská Scéna

Zapište si do kalendářů a nezapomeňte se včas přihlásit k devátému ročníku Noci divadel, která se uskuteční tradičně třetí listopadovou sobotu – 20. 11. 2021, letos s podtitulem Fresh Air. Organizátor , Institut umění – Divadelní ústav (IDU), vydal tiskovou zprávu, vzpomínkový trailer k loňskému ročníku a kodex udržitelnosti.

Impuls-9gyuv

Termíny přehlídek 2021 v královéhradeckém kraji

19.3.2021 | Kateřina Fikejzová Prouzová

Aktuální data přehlídek k dnešnímu dni.

as-vyzva-71eai

Oslavte s námi Světové dny divadla

18.3.2021 | Michal Drtina

Amatérští divadelníci oslavte Světový den divadla pro děti a mládež, Světový den loutkového divadla a Světový den divadla! A protože nemůžeme slavit veřejnými akcemi ve svých souborech, rozhodli jsme se vás vyprovokovat k podpoře těchto významných dnů alespoň on-line formou. Podpořte svým přáním tyto významné divadelní svátky.

antre-kopecky-haken-zml93

Jsou důležitější děti nebo schůze KSČ?

4.3.2021 | Josef Kopecký

Ve čtvrtek 18. února byl hostem streamu Antré Volného sdružení východočeských divadelníků Petr Haken. Antré VSVD připravuje ve spolupráci s Centrem uměleckých aktivit Impuls Hradec Králové a vysílá ho živě každý čtvrtek z královéhradecké Galerie Václava Havla. Téměř hodinový dialog s Petrem Hakenem vedl Josef Jan Kopecký.

divadelnibazar-AS-f18xq

Divadelní nadšenec spouští službu DivadelníBazar.cz

1.3.2021 | Tomáš Čivrný

DivadelníBazar.cz (spuštěn 1. 3. 2021) vznikl za účelem propojení divadel a divadelních spolků z profesionální i amatérské sféry a také proto, aby všem tvůrcům usnadnil vznik představení.