Aktuality

ceska-div-fotografie-e3dab

Obecní dům bude od května patřit divadelní fotografii

10.4.2018 | Amaterská Scéna

První velká souhrnná výstava fotografií z divadelního prostředí Česká divadelní fotografie 1859–2017 bude od 9. května do 24. června 2018 k vidění v Obecním domě v Praze. Výstava návštěvníky provede historií českého divadla od počátku vzniku fotografie a nabídne portréty hereckých hvězd, fotografie inscenací renomovaných velkých i studiových scén, divadelních budov i jejich zákulisí, to vše od poloviny 19. století až po současnost.

jarda-preview-na44r

Odešel Jára Vondruška ml.

4.4.2018 | Amaterská Scéna

Divadelník tělem i duší, kterého jste sice při představeních nevídali na jevišti, ale jinak jste ho mohli vídat snad ve všech profesích, které neodmyslitelně patří k technickému zázemí divadla. Byl nejen členem DS Vojan Libice nad Cidlinou, ale řadu let jste ho mohli potkávat na přehlídkách, jako je Jiráskův Hronov, KDP ve Vysokém nad Jizerou aj.

tuvat-logo-so3sy

Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby

4.4.2018 | Amaterská Scéna

Vyzýváme všechny pořadatele i aktéry zajímavých kulturních akcí v regionech České republiky, abyste se přidali k Týdnu uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby. Týden se uskuteční 19.–27. května 2018.

aktuality

Byl vybrán nový vizuální styl pro Jiráskův Hronov

26.3.2018 | Jan Julínek

Na podzim loňského roku se Festivalový výbor Jiráskova Hronova rozhodl vypsat veřejnou neanonymní soutěž na vytvoření jednotného vizuálního stylu. Cílem soutěže je změnit podobu loga, plakátů, programové brožury tak, aby se festival stal „viditelnějším“. Případné nové logo se objeví i na festivalových suvenýrech, webových stránkách či na navigačních stojanech.

smetana-004-zyjfi

Druhá půlka března v činoherním klubu

20.3.2018 | Radvan Pácl

V druhé polovině března uvede Činoherní klub dva věhlasné amatérské soubory.

DIVADLOPOMAHA-Amaterska-scena-01-r6yzm

Divadlo bude pomáhat

8.3.2018 | Tomáš Čivrný

V pátek 16. března 2018 se v prostorách kulturního domu v Libici nad Cidlinou uskuteční benefiční akce s názvem DIVADLO POMÁHÁ 2018. Výtěžek akce poputuje na podporu žáků Speciální základní školy Poděbrady.

DSC-0022-e1509026000938-1--bi19z

„Činoherní klub uvádí:“ v březnu 2018

21.2.2018 | Radvan Pácl

Rádobydivadlo Klapý / Marina Carr / U KOČIČÍ BAŽINY Hra usazená mimo čas a svým způsobem i mimo prostor. Divadelní spolek Karel Čapek / Děčín Joan Shirley / VRAŽDA SEXEM Komedie o muži, jenž nemůže najít sám sebe a o jeho praktické ženě …

jan-dvorak-0okq8

Šašek musí být filozofem, filozof by měl umět být šaškem

31.1.2018 | Lenka Jaklová

Jeho otec, Jan Dvořák, legendární principál hradeckého DRAKu, otevřel loutkovému divadlu dveře do světa. Bratr Tomáš, jeden z posledních ortodoxních loutkářů a šéf plzeňského Divadla Alfa, je otevírá i v současnosti. Jan Dvořák junior šel jinou cestou. Zvolil si činohru a místo profesionálů ryzí amatéry. Je pedagogem z libosti na hradecké ZUŠ Střezina (Divadlo Jesličky) a šaškem z nezbytí v jedné osobě. Že to nelze skloubit? Ale ano! Přečtěte si následující rozhovor.

PavelDostal-qjmwe

Statut ceny Pavla Dostála

25.1.2018 | Amaterská Scéna

Blíží se uzávěrka podání návrhů na Cenu Pavla Dostála, je to již 28. února 2018. Pokud svůj návrh máte, neváhejte !

aktuality

Studio Hamlet Železný Brod

23.1.2018 | Iva Chaloupková

Divadelní Studio Hamlet Železný Brod opět připravilo místní únorovou přehlídku s názvem Brodská pavučina, jejíž součástí je oblastní kolo soutěže monologů, dialogů a jednoaktovek Pohárek, Kandrdásek a Jednoaktovky SČDO Jizerské oblasti. V letošním roce bude patřit Brodská pavučina samotnému Studiu Hamlet. Uvedena budou jeho dvě představení, staré úspěšné Spolu, autorská hra Tomáše Vůjtka a nově nastudovaná "Ošklivka", hra Oldřicha Daňka Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo.