Aktuality

DPV-Divadlo-Dostavnik-Prerov-Inferno-cbcgz

Výzkum dopadu pandemie na amatérské divadlo

18.5.2021 | Amaterská Scéna

Amatérští divadelníci, zapojte se do on-line šetření a poskytněte nám důležité informace. Děkujeme. České amatérské divadlo je světový unikát s dlouhou tradicí a tuhým kořínkem. Momentálně jej ale bohužel stejně jako jiné aktivity zastavila pandemie. Amatérské divadelní soubory (s malou pauzou) více než rok nehrají, ani nezkoušejí nové inscenace.

logoDivadelni-kovarna-cerv.a-zlutou-12-hu2ty

PRAŽSKÁ DIVADELNÍ KOVÁRNA JARO 2021 cestovní verze

18.5.2021 | Mária Uhrinová

Vážení příznivci amatérského divadla, mnozí z Vás již o PRAŽSKÉ DIVADELNÍ KOVÁRNĚ slyšeli, někteří už byli účastníky festivalu. Přesto dovolte, abych Vás jménem organizátorů přehlídky PDK 2021 pozdravila a informovala o aktuálním dění. Faktem zůstává, že jarní část opět nebude možné uskutečnit jako plnohodnotnou „živou“ diváckou přehlídku. Přes všechna omezení ale mnoho divadelníků připravovalo své nové projekty, s nimiž chtějí vystoupit na postupových přehlídkami (POPAD, Klicperovy divadelní dny v Sadské, POPELKA Rakovník, Divadelní piknik Volyně a jiné). Právě pro tyto odvážné amatérské divadelníky je zde nabídka od organizátorů festivalu PRAŽSKÁ DIVADELNÍ KOVÁRNA 2021.

umeni-kultura-co5gy

Umění a kultura ve škole: úvahy o vzdělávacích oborech

16.5.2021 | Amaterská Scéna

První mezioborová "sonda" do oblasti Umění a kultura zahájí cyklus setkávání nad aktuálními otázkami vzdělávací oblasti Umění a kultura.

zaklad-a-do-toho-fotku-h0s98

Přehlídka Činoherní klub uvádí v červnu 2021

13.5.2021 | Radvan Pácl

Přehlídka Činoherní klub uvádí nabídne v průběhu června jedenáct představení.

aktuality

Orlická maska vyhlašuje nový termín a zve soubory!

5.5.2021 | Lenka Janyšová

Postupová přehlídka amatérského činoherního a hudebního divadla Orlická maska se posouvá na 4. - 6. 6. 2021 a nabízí volná místa ke hraní.

pomezi-audiowalk-p0e1q

Pomezí představí nový audiowalk Bílý obraz

3.5.2021 | Amaterská Scéna

Pražské divadelní uskupení Pomezí připravilo pro své příznivce další audioprocházku v režii Kateřiny Součkové. Ve spolupráci s Winternitzovou vilou, ve které Pomezí uvádí úspěšnou inscenaci Dům v jabloních, vznikl nový audiowalk Bílý obraz, který diváka provede zahradou vily a nabídne mu možnost absolvovat kulturní akci i za současných protiepidemiologických opatření. Projekt bude zpřístupněn zcela zdarma v období 10.–16. května.

aktuality

PřeMostění 2021 - změna termínu

29.4.2021 | Amaterská Scéna

Rádi bychom Vás informovali o změně termínu letošního divadelního festivalu PřeMostění. PřeMostění se bude konat od 2. 6. do 6. 6. 2021 v Základní umělecké škole F. L. Gassmanna v Mostě s podtitulem "Zase spolu".

aktuality

Velikonoční divadelní výzva

8.4.2021 | Amaterská Scéna

Souhlasíme se zněním otevřeného dopisu Asociace profesionálních divadel adresovaného premiérovi ČR.

MG-9602-1ttpz

Letos třešťská sněženka opět nevykvete

1.4.2021 | Vladimír Mátl

Tradiční symbol přehlídky Sněženka, a ani divadelní skřítci Pumpalíci, se letos v Třešti opět neobjeví. Přehlídka amatérských souborů s postupem na Divadelní Piknik Volyně, Krakonošův divadelní podzim a Popelku Rakovník, se letos kvůli přetrvávajícím protiepidemickým opatřením nebude konat.

antre-janisova-kn5cz

Baví mě jejich neskutečná energie!

26.3.2021 | Josef Kopecký

Hostem kulatého desátého, jubilejního dílu Antré byla Lenka Janyšová. Herečka, režisérka, dramaturgyně, scénografka; organizátorka; učitelka; místopředsedkyně Volného sdružení východočeských divadelníků. Pochází a žije v Ústí nad Orlicí. Je to osoba neuvěřitelně činorodá.