Aktuality

kralovstvi-oponou-uvod-q8lvb

Království loutek za oponou

4.5.2017 | Amaterská Scéna

Království loutek za oponou - unikátní výstava v Městské galerii v Týně nad Vltavou od 28. 4. 2017. Loutky, rodinná a spolková loutková divadla 1850-1950 ze sbírky Marie a Pavla Jiráskových

Kocour-v-botach-2--ubb5m

Kocour v botách míří z Brna na výlet!

4.5.2017 | David Pokorný

Pro menší divadlo je v dnešní době těžké najít si své místo na slunci a tam se hřát. Obzvláště, pokud se nachází v tak kulturním městě, jakým je Brno, kde je divadel celá řada (Městské, Národní, Husa na provázku,...). A pokud se náhodou stane, že stejnou hru si nezávisle na sobě vybere více divadel, pak je malá studentská scéna, bez ohledu na kvalitu jejího hereckého projevu, bez šance. Ale ani taková situace nemusí nutně znamenat neúspěch... Ostatně, přesvědčte se sami.

aktuality

Divadelně hudební večer

1.5.2017 | Jindřiška Netrestová

Srdečně Vás zveme na Divadelně hudební večer v FreeMasonic clubu. Vystoupí Divadlo Refektář, soul-bluesový zpěvák a kytarista Pavel Jartym a kapela Dobro.

2016-pobetlemova-hromadna-d0vx6

Padesátá pátá sezóna karlovarského Déčka

11.4.2017 | Petra Richter Kohutová

Pětapadesátou sezónou prochází Divadelní studio D3, ochotnický soubor působící především v divadle Husovka, nejpopulárnější a zároveň nejdéle kontinuálně fungující divadelní těleso v Karlových Varech. Má ledacos za sebou - a v této sezóně před sebou ještě dvě premiéry.

TUVAT-2017-viz-dlouhy-web-wztk0

Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby

9.4.2017 | Amaterská Scéna

Výzva pro všechny pořadatele a aktéry zajímavých kulturních akcí v regionech České republiky, abyste se přidali k pátému ročníku Týdne uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby. Týden se uskuteční 20.-28. 5. 2017.

Kocour-v-botach-2--pkwkh

Kocour v botách na brněnských divadelních prknech

27.3.2017 | David Pokorný

Kdo by neznal slavnou pohádku od Charlese Perraulta. Starý mlynář na smrtelném loži odkáže třem svým synům celý svůj majetek – nejstaršímu mlýn, prostřednímu osla a nejmladšímu kocoura. A teď povězte, co byste s takovým kocourem chtěli dělat, když nemáte ani vindru. Ale že i s takovým, na první pohled nevděčným dědictvím, se dá udělat díra do světa, to se svému publiku rozhodla ukázat brněnská Veselá divadelní společnost, o. p. s.

aktuality

Výzva k účasti ve volném programu Jiráskova Hronova 2017

15.3.2017 | Amaterská Scéna

Jiráskův Hronov je festival amatérského divadla koncipovaný jako mezidruhová přehlídka s mezinárodní účastí. Proběhne v termínu 4. – 12. srpna 2017.

aktuality

Studentské divadlo hledá nové tváře

14.3.2017 | Amaterská Scéna

Chcete si zahrát divadlo? Studentské divadlo COMICA ECONOMICA každý rok hledá nové tváře. Přijďte si to zkusit.

aktuality

Hronov hledá kulturního pracovníka

9.3.2017 | Amaterská Scéna

Kulturní a informační středisko Hronov vyhlašuje výběrové řízení na pozici KULTURNÍ REFERENT KIS Hronov, který bude mít na starost kompletní organizační zajištění festivalu Jiráskův Hronov.

Neobitchejne-2jmzi

Rozpustilý mikrofestival o ženách

6.3.2017 | Amaterská Scéna

Žižkovská sluj Venuše ve Švehlovce otevírá své lůno. Od 8.do 11. března se v nejženštějším prostoru Prahy uskuteční druhý ročník fatálníhofeminního festivalu VENUŠINY DNY. Přijďte si pro své menstruační kalendáříky a užijte si představení z dílny Simony Babčákové, Vandy Hybnerové či inscenaci inspirovanou životem Juliany Jirousové. Co definuje ženu? Existuje něco jakoumění pro ženy? A jaká témata sdílí ženské autorky?