O čem se mluví

o-cem-se-mluvi

Zloděj opět vykradl muzeum amatérského divadla

29.10.2015 | Amaterská Scéna

Neznámý lupič odcizil z Muzea českého amatérského divadla exponáty za nejméně 120 tisíc korun. Mezi nimi jsou tři marionety, papírový model budovy Národního divadla a plechový model budovy úpického divadla. Miletínské muzeum má s útokem zlodějů zkušenost již z roku 2011, tehdy se pachatele podařilo vypátrat.

DSC-0264-2db5g

Názory na Jiráskův Hronov

22.10.2015 | Michal Drtina

Český rozhlas na několika stanicích uvedl materiál redaktora Václava Plecháčka o Jiráskově Hronově a problémech, o kterých se v souvislosti s touto mezioborovou žatvou v současné době mluví. Rádi zveřejníme vaše názory na tuto kauzu. Posílat je můžete e-mailem na adresu drtinam@gmail.com, Pro souhrn vašich názorů zřídíme samostatný článek. Delší názory vložíme jako samostatný článek (případně tak můžete učinit přímo vy).

DSC-9788-qv3xm

Kouzelné slovo networking

13.9.2015 | Jana Soprová

Vlám Rob van Genechten byl v Čechách párkrát soukromě na Jiráskově Hronově, ale letos v létě poprvé oficiálně jako prezident celosvětové organizace amatérského divadla AITA/IATA. A předchozí ho pověst velkého reformátora, který by chtěl organizaci výrazně proměnit. Pro budoucnost si představuje spolupráci AITA/IATAe s fungujícími festivaly, tak jako to předvedl na letošním letním fringe festivalu v belgickém Westouteru (http://www.amaterskascena.cz/clanek/svetovy-festival-jinak-qwqrc.html). Povídali jsme si nejen o chystaných změnách v této organizaci, ale také o své divadelní historii a amatérském divadle ve Flandrech.

DSC-0226-pflc3

Cestička k domovu, jenže z Hronova

2.9.2015 | Jan Duchek AD HOC

Z Hronova jsem ujížděl před závěrečnou ceremonií v sobotu v noci. Říkal jsem si, že za divné tlaky v hrudním koši můžou dva rychle vypité redbully, ale že to je ze zdravotního hlediska jistě bezpečnější než usnout za volantem. Myšlenky se mi vracely zpět do vzdalujícího se Hronova.

DSC-0202-xvaev

Sundej si ty růžové brýle, Hronove

1.9.2015 | Helena Plicková

Někde jsem narazila na výčet názvů svateb. Když bych se toho měla držet, tak jsem letos zažila růžový Jiráskův Hronov. Pro ty, kteří nevynikají ve svatební terminologii, jsem letos byla na Hronově po desáté. V práci se mě lidi ptali: „A to tě to pořád baví?“. Jo, baví!

DSC-6552-rm7wq

Dětský seminář na JH má výbornou pověst!

1.9.2015 | Eva Suková

Letošní Jiráskův Hronov byl pro naši rodinu přelomový. Čtyřletá Linduška jela poprvé s pocity rovnoprávného seminaristy, neboť byla přijata na Dětský seminář. Byla na to patřičně hrdá.

DSC-0114-y2fur

Jiráskův Hronov došel do zlomového bodu

11.8.2015 | David Slížek

V jakém termínu proběhne příští JH? Jak to bude s ubytováním? A je budoucnost JH ohrožena? Ještě než letošní festival úplně skončil, sešel se k prvnímu hodnocení Festivalový výbor, který stanovuje celkovou koncepci festivalu a sleduje průběh příprav a průběh samotného JH. O jeho závěrech jsme mluvili s programovou ředitelkou JH Simonou Bezouškovou.

DSC-0291-vrkjt

Last Call, Hronov!

10.8.2015 | Petr Christov

Rád bych se dopustil jedné poznámky na okraj, či snad glosy, což může být jedno a totéž.

DSC-0202-eyu5y

Co je s amatérským divadlem?

10.8.2015 | Markéta Zborníková

85. Jiráskův Hronov za námi, pohled na amatérské divadlo je lehce znepokojivý. Navrácena z 85. Jiráskova Hronova, spánkový deficit dohnán, mozek odpočinut a schopen přemýšlet. A proto toto:

spoustova-chruim-znqem

Kam tě ma život dofackovat, tam tě dofackuje

16.7.2015 | Amaterská Scéna

Posezení s Evou Spoustovou-Málkovou, která mimo jiné říká: Já chtěla být animátorka. Mám úchylku na animovaný filmy, proto taky režíruji dabing animovaných filmů pro Disneyho. Když jsem začínala, tak jsem věřila v totální návrat k marionetám se zvláštními efekty, aby byl divadelní prostor úplně snový. Byli pro mě nesnesitelní živí herci a loutky, i když jsem v takových inscenacích hrála.