O čem se mluví

Shakespeare-tbbwp

Před čtyřmi sty lety zemřel William Shakespeare

18.3.2016 | Ladislav Vrchovský

Ochotnická jeviště tomuto výročí zůstávají dlužna. Navzdory propasti čtyřek stovek let, které nás dělí od doby, kdy svá díla psal a uváděl v divadle Globe (Zeměkoule), je Shakespeare dnes nejhranějším autorem na světě.

o-cem-se-mluvi

Pravidelné informace z NIPOS

28.1.2016 | Amaterská Scéna

Právě vyšel informační newsletter Národního informačního a poradenského střediska pro kulturu. Bude vycházet jednou měsíčne a informovat o aktivitách této přípěvkové organizace Ministerstva kultury ČR. K jeho odebírání se můžete přihlásit na níže uvedeném odkazu.

hronov-v2pks

Pořadatelé Jiráskova Hronova hledají řešení

19.1.2016 | Amaterská Scéna

V úterý 12. ledna 2016 proběhlo v Hronově jednání o dalším směřování festivalu Jiráskův Hronov. Spolupořadatelé město Hronov a NIPOS (Národního informační a poradenské středisko pro kulturu) se sešli, aby se společně pokusili najít řešení nejpalčivějších problémů.

o-cem-se-mluvi

Zloděj opět vykradl muzeum amatérského divadla

29.10.2015 | Amaterská Scéna

Neznámý lupič odcizil z Muzea českého amatérského divadla exponáty za nejméně 120 tisíc korun. Mezi nimi jsou tři marionety, papírový model budovy Národního divadla a plechový model budovy úpického divadla. Miletínské muzeum má s útokem zlodějů zkušenost již z roku 2011, tehdy se pachatele podařilo vypátrat.

DSC-0264-2db5g

Názory na Jiráskův Hronov

22.10.2015 | Michal Drtina

Český rozhlas na několika stanicích uvedl materiál redaktora Václava Plecháčka o Jiráskově Hronově a problémech, o kterých se v souvislosti s touto mezioborovou žatvou v současné době mluví. Rádi zveřejníme vaše názory na tuto kauzu. Posílat je můžete e-mailem na adresu drtinam@gmail.com, Pro souhrn vašich názorů zřídíme samostatný článek. Delší názory vložíme jako samostatný článek (případně tak můžete učinit přímo vy).

DSC-9788-qv3xm

Kouzelné slovo networking

13.9.2015 | Jana Soprová

Vlám Rob van Genechten byl v Čechách párkrát soukromě na Jiráskově Hronově, ale letos v létě poprvé oficiálně jako prezident celosvětové organizace amatérského divadla AITA/IATA. A předchozí ho pověst velkého reformátora, který by chtěl organizaci výrazně proměnit. Pro budoucnost si představuje spolupráci AITA/IATAe s fungujícími festivaly, tak jako to předvedl na letošním letním fringe festivalu v belgickém Westouteru (http://www.amaterskascena.cz/clanek/svetovy-festival-jinak-qwqrc.html). Povídali jsme si nejen o chystaných změnách v této organizaci, ale také o své divadelní historii a amatérském divadle ve Flandrech.

DSC-0226-pflc3

Cestička k domovu, jenže z Hronova

2.9.2015 | Jan Duchek AD HOC

Z Hronova jsem ujížděl před závěrečnou ceremonií v sobotu v noci. Říkal jsem si, že za divné tlaky v hrudním koši můžou dva rychle vypité redbully, ale že to je ze zdravotního hlediska jistě bezpečnější než usnout za volantem. Myšlenky se mi vracely zpět do vzdalujícího se Hronova.

DSC-0202-xvaev

Sundej si ty růžové brýle, Hronove

1.9.2015 | Helena Plicková

Někde jsem narazila na výčet názvů svateb. Když bych se toho měla držet, tak jsem letos zažila růžový Jiráskův Hronov. Pro ty, kteří nevynikají ve svatební terminologii, jsem letos byla na Hronově po desáté. V práci se mě lidi ptali: „A to tě to pořád baví?“. Jo, baví!

DSC-6552-rm7wq

Dětský seminář na JH má výbornou pověst!

1.9.2015 | Eva Suková

Letošní Jiráskův Hronov byl pro naši rodinu přelomový. Čtyřletá Linduška jela poprvé s pocity rovnoprávného seminaristy, neboť byla přijata na Dětský seminář. Byla na to patřičně hrdá.

DSC-0114-y2fur

Jiráskův Hronov došel do zlomového bodu

11.8.2015 | David Slížek

V jakém termínu proběhne příští JH? Jak to bude s ubytováním? A je budoucnost JH ohrožena? Ještě než letošní festival úplně skončil, sešel se k prvnímu hodnocení Festivalový výbor, který stanovuje celkovou koncepci festivalu a sleduje průběh příprav a průběh samotného JH. O jeho závěrech jsme mluvili s programovou ředitelkou JH Simonou Bezouškovou.