Přehlídky a festivaly

kovarna-rwqnd

Vršovická divadelní kovárna 2019

15.11.2019 | Amaterská Scéna

Projekt "Vršovická divadelní kovárna" má ambici navázat na přehlídku Karlínské jeviště, (KJ) která byla jednou z největších přehlídek amatérského divadla v České republice. Bohužel po 16 ročnících v roce 2015 skončila: jak z důvodů finančních, tak vyčerpáním organizátora akce (Divadlo a Život). Zájem jednotlivých souborů trvá, tyto se nám hlásí, zvou nás, lektory, na své premiéry a litují, že přehlídka tohoto charakteru v Praze skončila. I na jejich podnět jsme se odhodlali k realizaci výše zmíněné přehlídky.

prehlidky-a-festivaly

Vyhlášení přehlídky Dospělí (pro radost) dětem

12.11.2019 | Amaterská Scéna

ADIVADLO z. s. Havlíčkův Brod vyhlašuje 29. ročník regionální postupové přehlídky činoherních divadelních souborů hrajících pro děti a mládež DOSPĚLÍ (pro radost) DĚTEM. Jde o přehlídku s možností postupu na celostátní přehlídku Popelka Rakovník.

kluci-mississippi-262-1--omplq

Popelka Rakovník 2019

8.11.2019 | Amaterská Scéna

Přinášíme vám Kukátko - zpravodaj XXXVIII. celostátní přehlídky amatérského činoherního divadla pro děti a mládež

DSC-9212-78ra3

Takový byl šestý ročník Nučického Kahanu...

29.10.2019 | Jakub Pilař

Dvojité uvedení Ostře sledovaných vlaků pro školy, standing ovation při Zmrazovači, sál zaplněný do posledního místa při loutkové pohádce Pověsti české, premiéra nejnovější hry Klub pořádajícího souboru, kouzelné taneční vystoupení Bylo nás pět nebo ukázka slam poetry. I takový byl letošní ročník přehlídky ochotnického divadla Nučický Kahan, který pořádá Ochotnický spolek ŽUMPA.

prelet-letak-program-web-Stranka-1-twg5a

Přelet nad loutkářským hnízdem se slovenskou účastí

29.10.2019 | Michal Drtina

Letošní 29. ročník loutkového festivalu Přelet nad loutkářským hnízdem se uskuteční ve dnech 31. října až 3. listopadu v Divadle X10 a Divadle Minor v Praze. Součástí festivalu je i Česko-slovenská přehlídka loutkářství v roce 30. výročí sametové revoluce, v rámci které uvidíte tři inscenace slovenských souborů a můžete se zúčastnit diskuze na téma „České a slovenské loutkářství po roce 1989“, kterou pořádáme ve spolupráci s Národním informačním a poradenským střediskem pro kulturu 1. 11. 2019 v Divadle X10 od 13 hodin.

Krakonos-mnin0

Jubilejní KDP ve znamení Babího léta

20.10.2019 | Lenka Lázňovská

Padesátý ročník Krakonošova divadelního podzimu – národní přehlídka venkovských divadelních souborů z obcí do 5 tis. obyvatel –přinesl ve dnech 11. - 19. října 2019 sedm soutěžních představení,...

Je-uchvatna2-6rzwb

Je úchvatná - pojede na Jiráskův Hronov

20.10.2019 | Jana Fričová

Nominaci na Jiráskův Hronov získal na KDP soubor z Dobřichovic s hrou Je úchvatná. Padesátý ročník Národní přehlídky venkovských divadelních souborů Krakonošův divadelní podzim 2019 je u konce.

bez-obradu-vizij

Divadelní podzim v Hodoníně pokračuje

15.10.2019 | Amaterská Scéna

Divadelní soubor Svatopluk Hodonín ve spolupráci s DK Hodoním pořádá přehlídku Ochotnický divadelní podzim Hodonín. Devatenáctého října se můžete těšit na inscenaci Bez obřadu souboru Divadla Bedřicha Kaněry, Břeclav. V listopadu pokračuje uvedením inscenací Úžasná svatba a Osm žen.

prehlidky-a-festivaly

Libický divadelní podzim končí až v prosinci

12.10.2019 | Amaterská Scéna

V současné divadelní sezoně si divadelní spolek Vojan připomíná 50 let své nepřetržité činnosti a už po osmnácté organizuje divadelní přehlídku Libický divadelní podzim. Srdečně zveme na zajímavá představení.

curda19-fryop

Humor je, když… aneb Sokolovská čurda 2019

3.10.2019 | Petra Richter Kohutová

Uvítání dětským sborem, který pěje upravené uvítací songy ze Starců na chmelu. Videovzpomínka na Františka Zborníka – s citací některých jeho výroků, které padly během debat po představení v minulých letech („Od té doby, co nepatřím mezi mladé, není mládí přednost!“