Vzdělávání

petr-hasek-mnh0k

Ateliér s Petrem Haškem

26.2.2018 | Fenix Radio

Jak hrát? Jak být na jevišti a nezbláznit se? Co že je to ta dramatická situace? A k čemu ji jako herec potřebuji? Má režisér vždycky pravdu? Jak nezlomit kolegovi-hercovi nohu?

aaamikro-2og4o

Zážitek-moderování v rádiu

26.2.2018 | Fenix Radio

Fénix rádio dává prostor talentovaným. Od 27.2.2018 je možné si zarezervovat termín v týdnu a nebo o víkendu. Udělejte něco navíc pro svůj rozvoj a staňte se na chvilku tím, kdo bude bavit posluchače!

unnamed-z0ahq

Nabídka workshopů storytellingu

5.1.2018 | Amaterská Scéna

Nabídka lednových a únorových workshopů storytellingu, které pořádá spolek Storytelling. Hlavní snahou této neziskové organizace je objevovat, tvořit a prozkoumávat možnosti využití formy vyprávění zvané storytelling. Naším cílem je zavedení storytellingu do povědomí nejen uměleckých kruhů, ale především školství i široké veřejnosti.

vzdelavani

Festival Andreini ve VILE Štvanice

2.1.2018 | Amaterská Scéna

Festival Andreini ve dnech 10.-11.2. věnovaný osobnostem slavného italského rodu Andreini, který významně ovlivnil směřování barokního divadla, a sice nejen komedie dell'arte.

Logo250-ejy7d

Divadelní workshop Brno: Příležitost pro mladé herce

17.11.2017 | David Pokorný

V divadle je to jako v každé jiné práci. Jestliže chce člověk být úspěšný a něco dokázat, jen talent nestačí. K neutuchající píli a nadšení musí přispívat i touha se stále zlepšovat a rozvíjet své schopnosti. Abyste byli lepší, než vaši kolegové. Pravda, vyžaduje to hodně času, ale můžete si být jistí, že všechno, co se naučíte, jednou zúročíte. A platí to všeobecně – pro herce ve velkém divadle stejně jako pro ty, kteří hrají dobrovolně ve svém volném čase. Jakmile se totiž jednou zastavíte na dosažené úrovni, dáte tím příležitost všem ostatním, aby vás předběhli.

loutky-konzervator-ik6gk

Loutkářská konzervatoř aneb Loutkové divadlo v praxi

24.8.2017 | Michal Drtina

V říjnu začíná druhý cyklus "Loutkářské konzervatoře", kterou povedou Pavla Dombrovská a Luděk Vémola, zakladatelé Divadla Líšeň. Přihlášky prodlouženy do 30. září 2017 (k 20. září zbývají poslední dvě místa). Loutkářskou konzervatoř pořádá Spolek pro vydávání časopisu Loutkář a NIPOS-ARTAMA Praha za finančního přispění Ministerstva kultury ČR.

vizual-Ruska-60-q17yp

Nabídka dramaturgicko režijního vedení

10.7.2017 | Jiří Šourek

Divadelní studio Neklid, o.p.s. - Divadlo Neklid nabízí neprofesionálním souborům pedagogické poradenství resp. dramaturgicko režijního vedení.

Banner-fcb-851x315px-color-2-eps6u

Umělecké dílny na festivalu THEATRUM KUKS 2017

4.7.2017 | Nicola Škvarová

V termínu 21. - 25. 8. 2017 proběhnou tři umělecké dílny, které pořádá festival barokního a barokem inspirovaného umění THEATRUM KUKS. V pěti dnech budete mít možnost poznat baroko z praktické stránky a ověřit si jeho nekonečnou inspirativnost pod vedením profesionálních lektorů. Na výběr máte z loutkoherecké dílny Matiji Solceho, Land Artové Abbé Libanskeho nebo hudební Ondřeje Macka.

Logo250-4fjt6

Divadelní workshop pro mladé herce v Brně!

24.5.2017 | Tomáš Kudlička

Která profese nevyžaduje neustálý seberozvoj a vzdělání? Prakticky žádná, tedy ani herectví nemůže být výjimkou. I ten nejlepší herec má pořád na čem pracovat, co nového se dozvídat a co objevovat. A šířit vzdělání, to je i jedním z cílů Veselé divadelní společnosti, o. p. s. A když se tohle všechno spojí dohromady, vznikne velký divadelní workshop, plánovaný na sobotu 10. června 2017 v Klubu Leitnerka.

Plakat-Paka2017-8vcco

Herecká dílna Petra Pochopa Nová Paka 2017

17.5.2017 | Amaterská Scéna

Pro koho?: Pro lidi co rádi hledají nové formy sdělení. Pro lidi co si chtějí vyzkoušet co je a co není divadlo? Co si rádi kladou otázky a hledají na ně odpovědi. Pro ty co si rádi hrají, co si chtějí rozšířit obzor i pro Ty co jej teprve hledají. Pro ty co jim bylo patnáct a výše, s tím, že po domluvě s rodiči, lze tuto hranici upravit. Pro lidi mladé duchem a poblázněné divadlem.