Vzdělávání

Banner-fcb-851x315px-color-2-eps6u

Umělecké dílny na festivalu THEATRUM KUKS 2017

4.7.2017 | Nicola Škvarová

V termínu 21. - 25. 8. 2017 proběhnou tři umělecké dílny, které pořádá festival barokního a barokem inspirovaného umění THEATRUM KUKS. V pěti dnech budete mít možnost poznat baroko z praktické stránky a ověřit si jeho nekonečnou inspirativnost pod vedením profesionálních lektorů. Na výběr máte z loutkoherecké dílny Matiji Solceho, Land Artové Abbé Libanskeho nebo hudební Ondřeje Macka.

Logo250-4fjt6

Divadelní workshop pro mladé herce v Brně!

24.5.2017 | Tomáš Kudlička

Která profese nevyžaduje neustálý seberozvoj a vzdělání? Prakticky žádná, tedy ani herectví nemůže být výjimkou. I ten nejlepší herec má pořád na čem pracovat, co nového se dozvídat a co objevovat. A šířit vzdělání, to je i jedním z cílů Veselé divadelní společnosti, o. p. s. A když se tohle všechno spojí dohromady, vznikne velký divadelní workshop, plánovaný na sobotu 10. června 2017 v Klubu Leitnerka.

Plakat-Paka2017-8vcco

Herecká dílna Petra Pochopa Nová Paka 2017

17.5.2017 | Amaterská Scéna

Pro koho?: Pro lidi co rádi hledají nové formy sdělení. Pro lidi co si chtějí vyzkoušet co je a co není divadlo? Co si rádi kladou otázky a hledají na ně odpovědi. Pro ty co si rádi hrají, co si chtějí rozšířit obzor i pro Ty co jej teprve hledají. Pro ty co jim bylo patnáct a výše, s tím, že po domluvě s rodiči, lze tuto hranici upravit. Pro lidi mladé duchem a poblázněné divadlem.

vzdelavani

Škola základů činoherní režie ADA

1.5.2017 | Jindřiška Netrestová

Amatérská divadelní asociace otevírá dvouletou Školu základů činoherní režie. Škola není určena jenom režisérům, ale i ostatním aktérům činoherního divadla. Absolvováním školy by měl každý účastník získat nezbytné penzum informací i praktických dovedností pro samostatnou přípravu a realizaci inscenace.

kulture-matters-logo-xerpw

Semináře pro kulturní organizace a pořadatele kulturních

27.4.2017 | Amaterská Scéna

Kultura na sociálních sítích aneb Najděte své fanoušky online, seminář vám pomůže efektivně využít sociální sítě a zviditelnit vaše kulturní projekty a jednotlivé události. Další dva semináře se budou věnovat tématům: Projektový management v kultuře aneb Plánování a realizace úspěšné akce a Finanční plánování v kultuře aneb Jak na vícezdrojové financování.

ilustrace-rezbarsky-rpugw

Marioneta - řezbářský seminář

8.4.2017 | Amaterská Scéna

Spolek Tatrmani pořádá ve dnech 14.–23. července 2017 v Sudoměřicích u Bechyně tvůrčí dílnu Divadla na návsi MARIONETA – ŘEZBÁŘSKÝ SEMINÁŘ s lektorem Karlem Vostárkem. přihlášení je možné nejpozději do konce května.

R-fb-reznicka-divadelni-dilna-j3sha

Workshop herectví

13.10.2016 | Veronika Šrámová

Exkluzivní víkendová divadelní dílna 5. - 6. listopadu 2016 od 10 do 18 hodin ve spolupráci s lektorkou Lindou Šilarovou a hercem Divadla v Řeznické Ondřejem Kavanem.

vzdelavani

Otevíráme dvouletý kurz dramatizace

27.9.2016 | Amaterská Scéna

Předmětem kurzu je seznámení se způsoby, jakými lze v amatérském divadle dramatizovat prozaický text pro dospělé herce, a tvořivé rozvíjení těchto způsobů pod dohledem odborného lektora. Velký důraz je kladen především na praktickou část, tedy na dramatizování textů formou konzultace s konkrétním lektorem.

ART-GATE-banner-670x352-yj5gu

Art Gate - program praktického vzdělávání

23.9.2016 | Nová Síť

Dlouhodobý monitoring situace v českých regionech a pravidelná konzultační činnost poukázaly na přetrvávající nedostatek pracovníků v místní kultuře se základními technickými dovednostmi (nezbytnými pro zajištění live akcí, koncertů, divadla, apod.) Program Art Gate na tuto situaci reaguje programem systematického praktického vzdělávání

BUDIL-logo-BDS-vkz27

Další ročník intenzivního studia metody Jacques Lecoq

15.8.2016 | Veronika Rašťáková

Budilova divadelní škola otevírá 10.-11. září 2016 ve své pražské rezidenci v KD Mlejn první dvoudenní seminář z celkových 12 ve školním roce 2016-2017 na téma ´rozPUK skrze SHAKEspeara´.