Vzdělávání

vzdelavani

S.M.A.D. Setkání mladých amatérských divadelníků

7.5.2019 | Amaterská Scéna

Dílna Šrámkova Písku – ŠUMPERK 2019 16.–25. srpna 2019

1-kopie-bslvt

Práce před kamerou II

25.4.2019 | Budilova divadelní škola

NEMOHLI JSTE V DUBNU? PŘIJĎTE V KVĚTNU! Nepřestáváte na sobě pracovat? Posouvají vás nové podněty? Chcete získat roli v reklamě či ve filmu? Poradit si před kamerou? Budilova divadelní škola navazuje na dubnový seminář METODY JACQUES LECOQ zaměřený na práci před kamerou.

minimalismus-ssdk5

Divadlo Kámen chystá kurz divadelního minimalismu

16.2.2019 | Amaterská Scéna

Kurz, jehož první část proběhne v Divadle Kámen již o víkendu 23. a 24. února, nabídne účastníkům základní zkušenosti s činoherním minimalismem pod vedením režiséra a uměleckého šéfa divadla Petra Odo Macháčka a kmenové herečky divadla Zdeňky Brychtové.

vzdelavani

Škola základů činoherní režie ADA

12.2.2019 | Jindřiška Netrestová

Amatérská divadelní asociace otevírá další běh dvouleté Školy základů činoherní režie. Škola není určena jenom režisérům, ale i ostatním aktérům činoherního divadla. Absolvováním školy by měl každý účastník získat nezbytné penzum informací i praktických dovedností pro samostatnou přípravu a realizaci inscenace.

vzdelavani

Herecká přípravka - volná místa!

24.1.2019 | Jindřiška Netrestová

Ještě je pár volných míst na tento víkend (26. - 27. 1.). Neváhejte a přihlaste se. Zájemci se mohou hlásit na e-mail ada.divadlo@centrum.cz, případně volejte na číslo 723 712 870.

vzdelavani

Kurz divadelního minimalismu s Divadlem Kámen

10.1.2019 | Amaterská Scéna

Kurz nabídne základní zkušenost s činoherním minimalismem. Stručně se seznámíme s minimalismem v umění obecně a jeho aspekty, ty pak přeneseme do divadelního konání a uvažování. Budeme se zabývat prostým bytím na jevišti, v prostoru, ve vztahu. Zaměříme se na estetické parametry jednání – budeme zkoumat rytmus, dynamiku a tempo v dramatické situaci.

vzdelavani

Produkce a propagace divadelního představení

11.12.2018 | Jindřiška Netrestová

Amatérská divadelní asociace pořádá kurz "Produkce a propagace divadelního představení" s lektorkou Terezou Sochovou.

vzdelavani

Kurz jevištní řeči a herecká přípravka

6.12.2018 | Jindřiška Netrestová

Amatérská divadelní asociace pořádá kurz jevištní řeči s lektorem Jaroslavem Kodešem a hereckou přípravku s lektorkou Hanou Frankovou.

KOPR-b5ukr

Otevírá se 6. běh Kurzu praktické režie

23.8.2018 | Amaterská Scéna

Jedná se o čtyřletý vzdělávací projekt určený režisérům amatérských divadelních souborů. Probíhá během dvou týdenních a jednoho víkendového soustředí v roce. První týdenní setkání se koná na podzim ve Volyni, druhé pak během Divadelního Pikniku Volyně.

vzdelavani

Dramatická škola ADA - vyhlášení dalších kurzů

30.7.2018 | Jindřiška Netrestová

Vyhlašujeme další běh kurzů Dramatické školy ADA.