Vzdělávání

vzdelavani

Dramatická škola ADA

10.8.2016 | Jindřiška Netrestová

Vyhlašujeme další běh kurzů Dramatické školy ADA.

sumperk-foto-l8s8o

Do Šumperka míří amatérští divadelníci z celé republiky

7.8.2016 | Amaterská Scéna

Šumperk od příštího pátku ožije amatérským divadlem. Na tradiční divadelní dílny pod vedením zkušených pedagogů, herců či režisérů z Česka i Slovenska se sjede pět desítek amatérských divadelníků z celé republiky.

sumperk-huuj3

Setkání mladých amatérských divadelníků

10.5.2016 | Alena Crhová

S.M.A.D. - Setkání mladých amatérských divadelníků je dílna Šrámkova Písku – ŠUMPERK 2016 určena mladým lidem s aktivním zájmem o divadlo. V průběhu týdne se účastníci seznamují s netradičními a hraničními obory a tendencemi amatérského divadla.

skola-svobodova-j6vf8

Mezinárodní letní škola Divadla Archa

28.4.2016 | Amaterská Scéna

Mezinárodní letní škola Divadla Archa je platformou pro rozvíjení praktických dovedností a efektivních metod spolupráce při tvorbě soudobého divadla. Letní škola je určena tvůrcům a studentům s aktivním zájmem o dokumentární divadlo, profesionálům, divadelníkům. Výuka bude probíhat v anglickém jazyce bez překladu do češtiny.

vzdelavani

Hanácký divadelní máj 2016 - Seminář

22.3.2016 | Jana Oulehlová

HDM 2016 Seminář "Jídlo na jevišti a v myslích diváků"

vzdelavani

Seminář o technikách metody Jacques Lecoq

27.2.2016 | Amaterská Scéna

Budilova divadelní škola vás zve na seminář určený pro zájemce, zvědavce, studenty, uchazeče o umělecké obory i nadšené ochotníky. Uskuteční se 20. března 2016 9-18 hodin ve Spolkovém domě KD Mlejn, na adrese K Vidouli 18, 155 00 Praha.

PIARISTI-Kurz-PR-a-komunikace-v-kulture-g6yqp

Šestidílný kurz PR a komunikace v kultuře

11.2.2016 | Amaterská Scéna

Kurz bude probíhat po šest večerů od 14.3. do 23. 3. 2016 v komunikačním prostoru na adrese Školská 18, vždy od 19:00 do 20:30. Během celého kurzu se dozvíte, jak na propagaci kulturních projektů či institucí z oblasti filmu, hudby, divadla, výtvarného umění či designu.

hak-hak-qozdj

Vyprávění s knihou v ruce

9.2.2016 | Amaterská Scéna

Milí příznivci živého vyprávění příběhů i pochybovači, šiřitelé i šušliči, teoretikové i in-manenti, je tu kurz a tudíž příležitost osvědčit se, zkoumat, také zkoušet a naučit se. Uskuteční se v Praze 20. února 2016.

kurzy-17-x2zmz

Jak na seberozvoj? Zkuste to přes improvizaci!

2.2.2016 | Amaterská Scéna

Rychle a efektivně vyřešit každou situaci. Přicházet s neotřelými nápady. Dobře vystupovat. Schopnosti, které se během života hodí bez výjimky každému. Zlepšení tzv. soft skills nabízí v dnešní době stovky jednotlivců i firem. Jen minimum na to ale jde přes principy divadelní improvizace. V Pardubicích a v Hradci Králové se touto cestou vydali lektoři z divadelně-improvizační skupiny Paleťáci.

prednaska-blecha-q6ay9

Přednášky a workshopy pro loutkáře

21.1.2016 | Michal Drtina

Vzdělávací cyklus otevřených přednášek o loutkovém divadle je určený všem, kteří se chtějí seznámit s jeho historickou i současnou podobou. Hlavním cílem cyklu je hledání a objevování nových možností loutkového divadla jako jedné z alternativ současného moderního umění. Cyklus přednášek historie a praxe loutkového divadla je pořádán Spolkem pro vydávání časopisu Loutkář ve spolupráci s NIPOS-ARTAMA a s podporou Státního fondu kultury ČR.