Vzdělávání

vzdelavani

Škola základů činoherní režie ADA

1.5.2017 | Jindřiška Netrestová

Amatérská divadelní asociace otevírá dvouletou Školu základů činoherní režie. Škola není určena jenom režisérům, ale i ostatním aktérům činoherního divadla. Absolvováním školy by měl každý účastník získat nezbytné penzum informací i praktických dovedností pro samostatnou přípravu a realizaci inscenace.

kulture-matters-logo-xerpw

Semináře pro kulturní organizace a pořadatele kulturních

27.4.2017 | Amaterská Scéna

Kultura na sociálních sítích aneb Najděte své fanoušky online, seminář vám pomůže efektivně využít sociální sítě a zviditelnit vaše kulturní projekty a jednotlivé události. Další dva semináře se budou věnovat tématům: Projektový management v kultuře aneb Plánování a realizace úspěšné akce a Finanční plánování v kultuře aneb Jak na vícezdrojové financování.

ilustrace-rezbarsky-rpugw

Marioneta - řezbářský seminář

8.4.2017 | Amaterská Scéna

Spolek Tatrmani pořádá ve dnech 14.–23. července 2017 v Sudoměřicích u Bechyně tvůrčí dílnu Divadla na návsi MARIONETA – ŘEZBÁŘSKÝ SEMINÁŘ s lektorem Karlem Vostárkem. přihlášení je možné nejpozději do konce května.

R-fb-reznicka-divadelni-dilna-j3sha

Workshop herectví

13.10.2016 | Veronika Šrámová

Exkluzivní víkendová divadelní dílna 5. - 6. listopadu 2016 od 10 do 18 hodin ve spolupráci s lektorkou Lindou Šilarovou a hercem Divadla v Řeznické Ondřejem Kavanem.

vzdelavani

Otevíráme dvouletý kurz dramatizace

27.9.2016 | Amaterská Scéna

Předmětem kurzu je seznámení se způsoby, jakými lze v amatérském divadle dramatizovat prozaický text pro dospělé herce, a tvořivé rozvíjení těchto způsobů pod dohledem odborného lektora. Velký důraz je kladen především na praktickou část, tedy na dramatizování textů formou konzultace s konkrétním lektorem.

ART-GATE-banner-670x352-yj5gu

Art Gate - program praktického vzdělávání

23.9.2016 | Nová Síť

Dlouhodobý monitoring situace v českých regionech a pravidelná konzultační činnost poukázaly na přetrvávající nedostatek pracovníků v místní kultuře se základními technickými dovednostmi (nezbytnými pro zajištění live akcí, koncertů, divadla, apod.) Program Art Gate na tuto situaci reaguje programem systematického praktického vzdělávání

BUDIL-logo-BDS-vkz27

Další ročník intenzivního studia metody Jacques Lecoq

15.8.2016 | Veronika Rašťáková

Budilova divadelní škola otevírá 10.-11. září 2016 ve své pražské rezidenci v KD Mlejn první dvoudenní seminář z celkových 12 ve školním roce 2016-2017 na téma ´rozPUK skrze SHAKEspeara´.

vzdelavani

Dramatická škola ADA

10.8.2016 | Jindřiška Netrestová

Vyhlašujeme další běh kurzů Dramatické školy ADA.

sumperk-foto-l8s8o

Do Šumperka míří amatérští divadelníci z celé republiky

7.8.2016 | Amaterská Scéna

Šumperk od příštího pátku ožije amatérským divadlem. Na tradiční divadelní dílny pod vedením zkušených pedagogů, herců či režisérů z Česka i Slovenska se sjede pět desítek amatérských divadelníků z celé republiky.

sumperk-huuj3

Setkání mladých amatérských divadelníků

10.5.2016 | Alena Crhová

S.M.A.D. - Setkání mladých amatérských divadelníků je dílna Šrámkova Písku – ŠUMPERK 2016 určena mladým lidem s aktivním zájmem o divadlo. V průběhu týdne se účastníci seznamují s netradičními a hraničními obory a tendencemi amatérského divadla.