Vzdělávání

R-fb-reznicka-divadelni-dilna2-j5pc1

Řeznická divadelní dílna - workshopy herectví

10.9.2015 | Veronika Šrámová

Série čtyř divadelních dílen zaměřených na dílčí složky hereckého projevu jako je pohyb, hlas a práce s loutkou.

budil-spolek-uvod-mzw1a

Studium v Budilově divadelní škole

15.7.2015 | Vendula Burger

Budilova divadelní škola (BDŠ) jako jediná v ČR vychází z principů metody Jacques Lecoq. Již osm let otevírá dveře dramatické tvorbě metodou, jež je uznávaná po celém světě v divadle, v tanci i ve filmu. Prošli jí například Boleslav Polívka, Ctibor Turba, Pierre Richard, Philippe Avron, Geoffrey Rush nebo Theatre de Soleil.

sumperk-logo-5yfhq

S.M.A.D. - Dílna Šrámkova Písku – ŠUMPERK 2015

11.6.2015 | Amaterská Scéna

Přehlídku pořádá pod záštitou ministra kultury Daniela Hermana NIPOS–ARTAMA a Společnost Amatérské divadlo a svět ve spolupráci s Městským divadlem, Střední zdravotnickou školou a MÚ v Šumperku. Projekt se uskuteční s finanční podporou Ministerstva kultury a města Šumperka. Uzávěrka přihlášek je 30 června 2015.

kuks-geisslers-hofcomoedianten-krestanske-hodiny-jh-ms2011-acrfo

Jiráskův Hronov 2015 - nabídka seminářů

4.6.2015 | Amaterská Scéna

Široká nabídka seminářů jubilejního Jiráskova Hronova, který se uskuteční od 31. 7. do 9. 8. 2015 v Hronově. V rámci festivalu se uskuteční tematické semináře a dílny, Problémový club, odborné reflexe inscenací a další příležitosti k setkání divadelníků, ať vzdělávacího, či společenského charakteru. Přihlásit se a zaplatit musíte do 15. července 2015.

loutky-konzervator-89hdz

Loutkářská konzervatoř se vrací

4.6.2015 | Michal Drtina

Na letošní Loutkářské Chrudimi bude v rámci seminářů zahájen také první ročník studia nově vznikající "Loutkářské konzervatoře". Zaměří se na „hledání nových cest v současném českém loutkářství“ s dovětkem „pokud má člověk objevovat něco nového, musí nejdříve vědět, co tu už bylo“. Vzdělávací cyklus je určen všem, kteří se chtějí nechat okouzlit loutkovým divadlem. Nezáleží přitom, zda nějakou loutkářskou zkušenost mají, nebo ne. Hlavním cílem tohoto cyklu je hledání a objevování nových možností loutkového divadla jako jedné z alternativ současného moderního umění.

dilna-paka-bhzy0

3D Dech-Duch-Duše Paka 2015

26.5.2015 | Amaterská Scéna

Herecká dílna P. Pochopa se zaměřením na hereckou mluvu, myšlení a sdílení se uskuteční prvních deset červencových dní v Nové Pace.

premiera-2013-820hq

Experimentální letní dílna divadla Fórum

11.5.2015 | Amaterská Scéna

Srdečně vás zvu na letní dílnu divadla Fórum, která proběhne od 13. do 19. 7. ve vesnici Chříč uprostřed krásné a divoké přírody. Zkoušet a bydlet budeme v barokním pivovaru, postupně rekonstruovaném na komunitní centrum. Čeká nás divadlo, sebepoznání, zábava a koupání v řece!

vzdelavani

Kurz "Světlo a zvuk v divadle"

10.5.2015 | Jindřiška Netrestová

Amatérská divadelní asociace pořádá kurz "Světlo a zvuk v divadle" v termínu 13.6. 2015 pod vedením lektora Pavla Hurycha.

skupovka-seminare-sxi5a

Semináře a masterclass festivalu Skupova Plzeň 2015

27.4.2015 | Amaterská Scéna

Mezinárodní festival Skupova Plzeň International, který se koná od 28. srpna do 6. září 2015 nabízí workshopy a masterclass s Miroslavem Trejtnarem, Kale Nio z Finska, Peterem Saundersem z Velké Británie, Neville Tranterem a Wim Sitvastem z Nizozemí.

letak-uvod-p3ytk

Nabídka semináře Loutka jako nástroj vzdělávání

14.4.2015 | Klára Kvasničková

Spolek THeatr ludem po úspěšné realizaci seminářů pro pedagogy z Moravskoslezského kraje, nabízí zájemcům z celé České republiky zcela netradiční vzdělávací seminář Loutka jako nástroj vzdělávání. Seminář je určen pro všechny zájemce, kteří by rádi svou práci s dětmi obohatili o nové podněty, zkušenosti, zážitky a získali jasnou představu o tom, jak pracovat s loutkou.