Ze života souborů

ze-zivota-souboru

Nábor členů souboru Divadlo MÁJ Praha

13.1.2020 | Vendula Melíšková

Od ledna 2020 nabírá divadelní soubor Divadlo MÁJ Praha nové členy.

32-premiera-66kyh

Radecký před branami Rokoka

23.11.2019 | Aneta Sekeráková

Vysokoškolský divadelní soubor Comica Economica absolvoval v neděli 10. listopadu předpremiéru a premiéru před zaplněným hledištěm divadla Semafor. Nejbližší reprízu připravuje na 8. prosince v divadle Rokoko.

nachodska-div-scena-generalka-o93gc

Potlesk pro Generálku Jeho Veličenstva

20.11.2019 | Amaterská Scéna

Velkým potleskem odměnili diváci 30.října v zaplněném sále Divadla dr.J.Čížka v Náchodě premiéru hry Jiřího Hubače - Generálka Jeho Veličenstva. V režii L.Šmídové ji nastudovali herci Náchodské divadelní scény.

foto-NaSa-eh7or

Premiéra budějovického spolku J. K. Tyla

15.11.2019 | Amaterská Scéna

Ve středu 20. listopadu 2019 v Divadle U Kapličky uvádí Divadelní spolek J. K. Tyl České Budějovice premiéru komedie Na správné adrese. Představení začíná v 19:00 hodin. Scénář k této hře je z pera jednoho z nejznámějších autorů divadelních komedií Marca Camolettiho, režie se ujala Jaroslava Malinová.

event-cover-jezero-p-5fzm9

Dílo Bianky Bellové poprvé na českém jevišti

12.11.2019 | Amaterská Scéna

Divadelní spolek Kolonie bude prvním, kdo na jevišti představí oceněnou literární tvorbu české autorky s bulharskými kořeny Bianky Bellové. Jezero kritikou vybrané jako Kniha roku Magnesii Litera 2017 a Cenou Evropské unie za literaturu uvede již 30. listopadu v prostorách pražského A studia Rubín. Představitelem hlavního hrdiny Namiho bude Vojtěch Hrabák. Na pouti do neznámého světa ho doprovodí herci Jakub Gottwald, Jiří Štrébl a Anita Krausová v režii Lucie Ferenzové.

tchynepremieragalery-islgh

Ohlédnutí za divadelní premiérou ve Slané

26.10.2019 | Radek Šmíd

Pro někoho obyčejná podzimní sobota 19. října 2019. Pro nás, hrající členy Divadelního souboru Tyl Slaná, sobota výjimečná. Zdálo se to až nemožné, ale skutečně nastal ten den - premiéra nového divadelního představení Tchýně na zabití scénáristy Jakuba Zindulky pod režijní taktovkou Heleny Šlaisové.

TISKOVA-ZPRAVA-DS-TYL-SLANA-07052019-rvrcl

Jaká byla uplynulá sezóna ve Slané

7.5.2019 | Radek Šmíd

Ačkoliv je to oproti předchozím rokům nezvykle brzy, náš soubor v těchto dnech ukončuje aktuální divadelní sezónu 2018/2019. Umožnila nám to skutečnost, že v současné době nemáme žádné představení, se kterým bychom jezdili na zájezdy, a tak si můžeme letošní divadelní prázdniny užít o něco déle. Nic to však nemění na tom, že si pro vás pilně připravujeme hned dvě premiéry nových představení, na které se můžete těšit na podzim.

TISKOVA-ZPRAVA-DS-TYL-SLANA-20032019-0a8gi

Divadelníci ze Slané zkouší a chystají oslavy výročí

20.3.2019 | Radek Šmíd

Od derniéry představení „Účel světí prostředky“ vloni na podzim nebylo o slánském ochotnickém souboru docela dlouho slyšet. To ale neznamená, že by soubor nefungoval a nepracoval na dalších úkolech. Právě naopak.

praha-rekonstrukce-slavneho-navratu-t-g-masaryka-z-exilu-wz4pk

Jak jsme vítali Masaryka aneb Po 100 letech

15.2.2019 | Petr Matoušek

V roce 2018 jsme oslavili sté výročí založení ČSR. Divadýlko na dlani se připojilo k oslavám v Mnichově Hradišti a v Mladé Boleslavi, a to nejen skeči s kostýmovanými postavami, ale také vlastní inscenací Republika, takový krásný sen. Když jsme se po premiéře tohoto představení 27. září, dozvěděli pevné termíny dalších hraní, které se takřka „dotýkaly“ svátků vánočních, všichni jsme se malinko zarazili. Koho bude zajímat představení, byť kabaretně laděné, o založení Československa v čase těsně před Vánoci? Odpověď od Jirky Filipa, našeho kolegy ze souboru a nyní ještě tajemníka Československé obce legionářské zněla: „Bude je to zajímat, protože k tomu všemu pojedeme vlakem stejnou cestou, kterou se Masaryk vracel do osvobozené vlasti před sto lety.“

P2092861-l7wjb

V Libici nad Cidlinou s pokorou a láskou

12.2.2019 | Pavlína Schejbalová

V roce 2019 slaví libický divadelní soubor 50 let od svého založení. Bohatý program oslav nenabízí "pouze" divadelní představení, ať už souboru domácího či hostujících...