Ze života souborů

DSC-1691-rwgcn

Loučení s pohádkovým představením

30.11.2016 | Radek Šmíd

Všechno krásné musí jednou skončit, aby mohlo začít něco nového, možná krásnějšího. A to platí i o jednom z představení našeho divadelního souboru.

nachodsti-ochotnici-vxg7o

Náchodským ochotníkům tleskali v Jablonci i v Roztokách

30.11.2016 | Renáta Klicperová

Úspěšná inscenace hry „Popel a pálenka“ v podání Náchodské divadelní scény měla svou šestnáctou - a ještě ne poslední – reprízu. V sobotu 12. listopadu jsme vystupovali v překrásném secesním divadle v Jablonci nad Nisou. Obdivovali jsme nádherný sál i jeviště. Dýchalo krásou, přívětivostí a jakousi útulností…..

generalka-foto-33gfb

Úspěšný divadelní podzim ve Slané

22.11.2016 | Radek Šmíd

Divadelní soubor Tyl Slaná zakončil o uplynulém víkendu podzimní část osmnácté divadelní sezóny. Z pohledu diváků i pořadatelů se jednalo o podzim úspěšný a už nyní je tak připravena také jarní část, která opět přinese řadu divadelních představení v podání slánských ochotníků i souborů z blízkého i vzdáleného okolí. A nejen to.

16-fcb-logo-lmt0z

Zahájení 18. divadelní sezóny ve Slané

17.10.2016 | Radek Šmíd

Vážení přátelé, příznivci a členové našeho divadelního spolku. Léto definitivně skončilo, je podzim a pro nás začíná i další, v pořadí již osmnáctá divadelní sezóna. Přesněji řečeno, zahájili jsme ji už v sobotu 1. října, kdy jsme si k nám do Slané pozvali divadelní Studio Hamlet ze Železného Brodu. Představení to bylo opravdu podařené a nikdo z desítek příchozích diváků určitě nelitoval.

ze-zivota-souboru

Postřehy o Divadle Kámen - říjen 2016

3.10.2016 | Zdeňka Brychtová

Věštba měsíce: Kromě toho všeho budeš mít klidnou a v rámci možností požehnanou smrt. (Oidipus...)

Venuse4-80wks

Sluj pro současné živé umění Venuše se opět probouzí

13.9.2016 | Amaterská Scéna

Venuše ve Švehlovce, sluj pro současné živé umění, zahajuje novou divadelní sezónu! Zapomenutý sál ve Slavíkově ulici 22 obývaný třemi divadelními soubory – Depresivní děti touží po penězích, Lachende Bestien a Chemické divadlo – opět ožívá a hned od září přichází s nabitým kulturním programem.

IMG-6891-m7bp6

Jak si Čmukaři odpracovali vlastní oslavu

12.9.2016 | Michal Drtina

Na pozvánce k oslavě Čmukařské 40 stálo, že proběhne bez významné pompy, avšak s velkým nadšením. A přesně taková oslava byla. Členové loutkového soubor Čmukaři s nadšením sobě vlastním vedli dílny pro děti, odehráli legendárního Medvídka Pů a především se s úsměvem věnovali všem příchozím hostům. Vzpomínalo se nad fotografiemi z archívu, u sklenky dobrého vína i muziky.

Dopis-foto-2hkgg

Divadlo Kámen v nové sezóně 2016-17

7.9.2016 | Zdeňka Brychtová

Divadlo Kámen zahájí svou 19. divadelní sezónu ve čtvrtek 15.9. tajemnou detektivku Dopis poslaný poštou. Během sezóny čeká diváky také premiéra hry na vzdálené motivy knihy ruského spisovatele Viktora Pelevina a pravidelné přednášky o architektuře a umění ve spolupráci s Pražskými domy.

boleradice-uvod-qluka

V Boleradicích bude na podzim živo

5.9.2016 | Amaterská Scéna

Přestože ještě je stále léto jak má být, dovoluje si Divadlo Boleradice nabídnout program na letošní podzim. Nejprve vás trochu neobvykle pozveme až do Brna. Nenechte si ujít návštěvu Café Práh v renovované staré části Vaňkovky ve čtvrtek 8. září v 19 hodin, kde se vám představíme s pásmem populárních forbín Voskovce a Wericha Jízlivý glosátor.

DSC-5226-thbjv

Ve Vysokém se hraje divadlo už více jak dvě století

21.7.2016 | Jana Fričová

Slavnostní zasedání městského zastupitelstva s hejtmanem Libereckého kraje, derniéra muzikálu i znovuotevření divadelní stezky – to jsou některé části dvoudenního programu, jímž si obyvatelé i návštěvníci Vysokého nad Jizerou připomenou o tomto víkendu více jak dvě století divadla, které se tu hraje.