Ze života souborů

IMG-6891-m7bp6

Jak si Čmukaři odpracovali vlastní oslavu

12.9.2016 | Michal Drtina

Na pozvánce k oslavě Čmukařské 40 stálo, že proběhne bez významné pompy, avšak s velkým nadšením. A přesně taková oslava byla. Členové loutkového soubor Čmukaři s nadšením sobě vlastním vedli dílny pro děti, odehráli legendárního Medvídka Pů a především se s úsměvem věnovali všem příchozím hostům. Vzpomínalo se nad fotografiemi z archívu, u sklenky dobrého vína i muziky.

Dopis-foto-2hkgg

Divadlo Kámen v nové sezóně 2016-17

7.9.2016 | Zdeňka Brychtová

Divadlo Kámen zahájí svou 19. divadelní sezónu ve čtvrtek 15.9. tajemnou detektivku Dopis poslaný poštou. Během sezóny čeká diváky také premiéra hry na vzdálené motivy knihy ruského spisovatele Viktora Pelevina a pravidelné přednášky o architektuře a umění ve spolupráci s Pražskými domy.

boleradice-uvod-qluka

V Boleradicích bude na podzim živo

5.9.2016 | Amaterská Scéna

Přestože ještě je stále léto jak má být, dovoluje si Divadlo Boleradice nabídnout program na letošní podzim. Nejprve vás trochu neobvykle pozveme až do Brna. Nenechte si ujít návštěvu Café Práh v renovované staré části Vaňkovky ve čtvrtek 8. září v 19 hodin, kde se vám představíme s pásmem populárních forbín Voskovce a Wericha Jízlivý glosátor.

DSC-5226-thbjv

Ve Vysokém se hraje divadlo už více jak dvě století

21.7.2016 | Jana Fričová

Slavnostní zasedání městského zastupitelstva s hejtmanem Libereckého kraje, derniéra muzikálu i znovuotevření divadelní stezky – to jsou některé části dvoudenního programu, jímž si obyvatelé i návštěvníci Vysokého nad Jizerou připomenou o tomto víkendu více jak dvě století divadla, které se tu hraje.

uvodka-7xx2q

Stojí hruška Milady Mašatové jako filmový muzikál

27.6.2016 | Markéta Zborníková

Podpořte projekt olomouckých studentů - filmový muzikál Stojí hruška k 30. výročí inscenace Milady Mašatové.

Benatky-4-lw0qy

AMADIS je takové moje dítě

8.6.2016 | Pavlína Schejbalová

Josef Širhal je zakládajícím členem souboru Amadis, proto také tím nejpovolanějším, kdo může prozradit víc o tom, jak „jeho“ divadlo vlastně vzniklo. Jak to tedy bylo?

O-smolickovi-v-Jeselnici-vrq1d

Jaroměřští loutkáři v rumunském Banátu

4.6.2016 | Jarka Holasová

Ve dnech 11.–14. května 2016 navštívily na pozvání pana Petra Skořepy a Demokratického svazu Čechů a Slováků v Rumunsku soubory Convivium, Malé dvě a Děvčátko a slečny rumunský Banát.

rozmarny-duch-exil-virb2

Duchařská komedie prověří i nováčky v souboru

3.6.2016 | Věra Zapletalová

Poslední letošní premiérou sezony bude v Divadle Exil komedie Rozmarný duch. Režie se poprvé v našem divadle ujala Renáta Šťastná. Své první krůčky na exilovském jevišti udělají i někteří herci. de o komedii anglického dramatika Noela Cowarda "Rozmarný duch". Poprvé inscenaci uvedeme v pátek 3. června. První repríza je naplánována na středu 8. června.

ze-zivota-souboru

Divadlo OKKO připravuje konkurz

26.5.2016 | Patrik Ferra

Ochotnický divadelní soubor z Prahy hledá pro své nové projekty nové tváře.

Dacice-1-axkfn

Divadelníci z Dačic tráví léto na zámku

3.5.2016 | Pavlína Schejbalová

DS Tyl Dačice hraje divadlo už od roku 1884, resp. tehdy byl založen Vzdělávací, zábavní a ochotnický spolek Tyl. Už podle názvu se dá soudit, že se lidé v něm sdružení nevěnovali „pouze“ divadlu. A tak je to dosud, jak plyne z povídání s Alžbětou Minářů, režisérkou nejnovější inscenace spolku – N. Simon: Podivné dueto. Soubor s ní vystoupil i na letošní přehlídce Dačické kejklování. Právě tam vznikl tento rozhovor.