Experimentální

OLDstars-on-the-ROUD-2021-plakat-A4-mjrpo

OLDstars po osmé vezou divadlo do kláštera!

1.7.2021 | Klára Vaňkátová

Ve dnech 9. - 11. 7. 2021 proběhne tradiční benefiční divadelní festival OLDstars on the ROUD v prostorách bývalého Augustiniánského kláštera v Roudnici nad Labem a jeho blízkém okolí. Letošní, osmý, ročník se ponese v duchu "Věřte nevěřte", neboť dnešní doba je nevyzpytatelná. OLDstars každý rok věnují výtěžek z festivalového vstupného klášteru, který tak doposud získal na své projekty a opravy přes 250 000 Kč a kromě Klášterního klubu tak mohlo být založeno například i Ekocentrum Zvonice.

vzdelavani

S.M.A.D. 2021

21.6.2021 | Alena Crhová

Setkání mladých amatérských divadelníků, Dílna Šrámkova Písku – ŠUMPERK 2021 se bude konat ve dnech 13.–22. srpna 2021

PISEK-2021-PLAKAT-PROGRAM-web-xtfw1

Šrámkův Písek se na vás těší

15.6.2021 | Amaterská Scéna

Již druhý rok v mimořádném termínu (z důvodu epidemiologických opatření) se ve dnech 25.–27. června 2021 uskuteční 60. celostátní přehlídka experimentujícího divadla Šrámkův Písek 2021. Přehlídka se bude konat v Divadle Pod čarou, Divadle Fráni Šrámka a na dalších místech města.

Hana-Voriskova-Ryzovani-foto-Jan-Slavicek-qnbmg

Audimafor 2021

7.6.2021 | Vít Malota

V průběhu více než roku bylo veškeré divadlo omezeno kvůli protiepidemiologickým opatřením. Mnoho přehlídek tak nemohlo proběhnout, amatérským souborům bylo zapovězeno zkoušet a zdálo se, že divadlo “spí”. Letošní Audimafor, jenž proběhl stále v redukovaném režimu – bez diváků, dokázal opak.

DPV-Divadlo-Dostavnik-Prerov-Inferno-cbcgz

Výzkum dopadu pandemie na amatérské divadlo

18.5.2021 | Amaterská Scéna

Amatérští divadelníci, zapojte se do on-line šetření a poskytněte nám důležité informace. Děkujeme. České amatérské divadlo je světový unikát s dlouhou tradicí a tuhým kořínkem. Momentálně jej ale bohužel stejně jako jiné aktivity zastavila pandemie. Amatérské divadelní soubory (s malou pauzou) více než rok nehrají, ani nezkoušejí nové inscenace.

logoDivadelni-kovarna-cerv.a-zlutou-12-hu2ty

PRAŽSKÁ DIVADELNÍ KOVÁRNA JARO 2021 cestovní verze

18.5.2021 | Mária Uhrinová

Vážení příznivci amatérského divadla, mnozí z Vás již o PRAŽSKÉ DIVADELNÍ KOVÁRNĚ slyšeli, někteří už byli účastníky festivalu. Přesto dovolte, abych Vás jménem organizátorů přehlídky PDK 2021 pozdravila a informovala o aktuálním dění. Faktem zůstává, že jarní část opět nebude možné uskutečnit jako plnohodnotnou „živou“ diváckou přehlídku. Přes všechna omezení ale mnoho divadelníků připravovalo své nové projekty, s nimiž chtějí vystoupit na postupových přehlídkami (POPAD, Klicperovy divadelní dny v Sadské, POPELKA Rakovník, Divadelní piknik Volyně a jiné). Právě pro tyto odvážné amatérské divadelníky je zde nabídka od organizátorů festivalu PRAŽSKÁ DIVADELNÍ KOVÁRNA 2021.

pomezi-audiowalk-p0e1q

Pomezí představí nový audiowalk Bílý obraz

3.5.2021 | Amaterská Scéna

Pražské divadelní uskupení Pomezí připravilo pro své příznivce další audioprocházku v režii Kateřiny Součkové. Ve spolupráci s Winternitzovou vilou, ve které Pomezí uvádí úspěšnou inscenaci Dům v jabloních, vznikl nový audiowalk Bílý obraz, který diváka provede zahradou vily a nabídne mu možnost absolvovat kulturní akci i za současných protiepidemiologických opatření. Projekt bude zpřístupněn zcela zdarma v období 10.–16. května.

aktuality

PřeMostění 2021 - změna termínu

29.4.2021 | Amaterská Scéna

Rádi bychom Vás informovali o změně termínu letošního divadelního festivalu PřeMostění. PřeMostění se bude konat od 2. 6. do 6. 6. 2021 v Základní umělecké škole F. L. Gassmanna v Mostě s podtitulem "Zase spolu".

hashtag-kulturajesluzba-logo-sirka-daceb

Týden péče o duši: Kultura je taky služba!

28.4.2021 | Amaterská Scéna

České středisko ITI vyhlašuje „Týden péče o duši“. Těší nás, že se k 3.5.2021 otevírají služby péče o tělo. Duši zřejmě na Ministerstvu zdravotnictví zapomněli do Balíčků pro návrat zpět do normálního života přibalit. Těšíme se, že k tomuto datu také z nařízení zmizí zákaz přítomnosti diváka a konečně se budeme moci jeden na druhého svobodně dívat. Od 3.5. v ulicích opět divák potká umělce. Prosíme, nehladit, nekrmit a dodržovat platná hygienická pravidla. Umělce vyzýváme, aby svou službu poskytovali bezpečně, z celého srdce a s radostí. Kultura je totiž také služba pro návrat zpět do normálního života nezbytná!

aktuality

Velikonoční divadelní výzva

8.4.2021 | Amaterská Scéna

Souhlasíme se zněním otevřeného dopisu Asociace profesionálních divadel adresovaného premiérovi ČR.