Experimentální

PavelDostal-qjmwe

Statut ceny Pavla Dostála

25.1.2018 | Amaterská Scéna

Blíží se uzávěrka podání návrhů na Cenu Pavla Dostála, je to již 28. února 2018. Pokud svůj návrh máte, neváhejte !

aktuality

Studio Hamlet Železný Brod

23.1.2018 | Iva Chaloupková

Divadelní Studio Hamlet Železný Brod opět připravilo místní únorovou přehlídku s názvem Brodská pavučina, jejíž součástí je oblastní kolo soutěže monologů, dialogů a jednoaktovek Pohárek, Kandrdásek a Jednoaktovky SČDO Jizerské oblasti. V letošním roce bude patřit Brodská pavučina samotnému Studiu Hamlet. Uvedena budou jeho dvě představení, staré úspěšné Spolu, autorská hra Tomáše Vůjtka a nově nastudovaná "Ošklivka", hra Oldřicha Daňka Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo.

Mapa-Dablice-etm4h

Divadlo Kámen vydalo další mapu

17.1.2018 | Zdeňka Brychtová

Divadlo Kámen vydalo mapu „Umělecká díla na sídlišti Ďáblice“, která mimo jiné upozorňuje na zcela ojedinělou a z velké části dochovanou výzdobu vstupních hal obytných domů na tomto sídlišti.

pozvanka-krest-cat7o

Malované opony divadel českých zemí II

10.1.2018 | Amaterská Scéna

V prosinci 2017 vyšla za finanční podpory Ministerstva kultury ČR kniha kolektivu autorů Malované opony divadel českých zemí II, jejímž vydavatelem je Národní informační a poradenské středisko pro kulturu (NIPOS) v Praze. Křest knihy se uskuteční 23. ledna 2018 od 15 hod. v zimní zahradě hotelu Green Garden Praha.

Z3MTJ-Osklivec-email-dvoustrana-nc8l8

Ošklivec

9.1.2018 | Amaterská Scéna

Ani déšť ani zima nezabránili tomu, aby se 26.9.2017 ve vnitrobloku Kasáren Karlín v Praze úspěš-ně odehrála premiéra Mayenburgova Ošklivce v podání neprofesionálního souboru Za 3 minuty to jede. Následující článek je ohlédnutím za uchopením inscenace z pohledu inscenačního týmu.

unnamed-z0ahq

Nabídka workshopů storytellingu

5.1.2018 | Amaterská Scéna

Nabídka lednových a únorových workshopů storytellingu, které pořádá spolek Storytelling. Hlavní snahou této neziskové organizace je objevovat, tvořit a prozkoumávat možnosti využití formy vyprávění zvané storytelling. Naším cílem je zavedení storytellingu do povědomí nejen uměleckých kruhů, ale především školství i široké veřejnosti.

vzdelavani

Festival Andreini ve VILE Štvanice

2.1.2018 | Amaterská Scéna

Festival Andreini ve dnech 10.-11.2. věnovaný osobnostem slavného italského rodu Andreini, který významně ovlivnil směřování barokního divadla, a sice nejen komedie dell'arte.

dartaman

Vyhlášení podmínek Zlatého odznaku JKT 2018

7.12.2017 | Pavel Panenka

Vyhlášení podmínek podávání návrhů na udělení Zlatého odznaku J. K. Tyla pro rok 2018.

OK-plus-F-foto-Kristyna-Sucha-foups

Divadlo Kámen si zahrává s kompozitními monstry

5.12.2017 | Zdeňka Brychtová

Divadlo Kámen uvede v pátek 8.12. od 19:30 PREMIÉRU hry s názvem OK plus F. Nová inscenace vystavěná nad notoricky známým frankensteinovským motivem se mimo jiné zabývá (ne)autentičností bytí herce na jevišti a (ne)iluzivností divadelního představení. Divadlo Kámen zamýšlí tento směr autorské tvorby do budoucna dále rozvíjet.

divadelni-baf-2017-g143f

Začíná brněnský svátek amatérských divadelníků

23.11.2017 | Amaterská Scéna

V Dělňáku Kulturního centra Líšeň začne dnes večer v 19:00 festival divadelníBAF! Do neděle 26. listopadu se na podiích velkého a malého sálu představí 13 divadel z celé republiky. Přijedou soubory z Prahy, Mostu, Staré Boleslavi, Hodonína, Břeclavi či Olomouce a též i brněnská divadla.