Experimentální

prehlidky-a-festivaly

Pohádkový POPAD 2018 - blíží se uzávěrka přihlášek!

23.2.2018 | Jindřiška Netrestová

Připomínáme blížící se termín! Termín pro podání přihlášek: 10. 3. 2018 Termín konání: 27. - 29. 4. 2018.

Mloci-u2eix

Kladenský soubor VAD uvádí Válku s mloky

7.2.2018 | Eva Srpová

Divadelní soubor VAD z Kladna sáhl po klasické látce, tentokrát známém díle Karla Čapka Válka s mloky. Uvádí, že jde o komedii na katastrofické téma, které je ale aktuální i v dnešní době. Premiéra se koná letos v únoru.

prehlidky-a-festivaly

POPAD 2018 - program

2.2.2018 | Jindřiška Netrestová

Pražská oblastní přehlídka amatérského divadla - krajská postupová přehlídka činoherního divadla pro dospělé diváky. Lektoři: Petra Richter Kohutová, Marek Frič, Jaroslav Kodeš, Miroslav Pokorný, František Zborník

cirkopolis-x0c2b

Festival Cirkopolis se blíží

31.1.2018 | Amaterská Scéna

5. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu Cirkopolis se uskuteční od 11. do 17. února 2018 v prostorách Paláce Akropolis, v divadle Ponec a na Jatkách78. Program 5. ročníku festivalu se opírá o laureáty ocenění CircusNext a další špičkové umělce z Evropy, ale také až z dalekého Japonska.

jan-dvorak-0okq8

Šašek musí být filozofem, filozof by měl umět být šaškem

31.1.2018 | Lenka Jaklová

Jeho otec, Jan Dvořák, legendární principál hradeckého DRAKu, otevřel loutkovému divadlu dveře do světa. Bratr Tomáš, jeden z posledních ortodoxních loutkářů a šéf plzeňského Divadla Alfa, je otevírá i v současnosti. Jan Dvořák junior šel jinou cestou. Zvolil si činohru a místo profesionálů ryzí amatéry. Je pedagogem z libosti na hradecké ZUŠ Střezina (Divadlo Jesličky) a šaškem z nezbytí v jedné osobě. Že to nelze skloubit? Ale ano! Přečtěte si následující rozhovor.

PavelDostal-qjmwe

Statut ceny Pavla Dostála

25.1.2018 | Amaterská Scéna

Blíží se uzávěrka podání návrhů na Cenu Pavla Dostála, je to již 28. února 2018. Pokud svůj návrh máte, neváhejte !

aktuality

Studio Hamlet Železný Brod

23.1.2018 | Iva Chaloupková

Divadelní Studio Hamlet Železný Brod opět připravilo místní únorovou přehlídku s názvem Brodská pavučina, jejíž součástí je oblastní kolo soutěže monologů, dialogů a jednoaktovek Pohárek, Kandrdásek a Jednoaktovky SČDO Jizerské oblasti. V letošním roce bude patřit Brodská pavučina samotnému Studiu Hamlet. Uvedena budou jeho dvě představení, staré úspěšné Spolu, autorská hra Tomáše Vůjtka a nově nastudovaná "Ošklivka", hra Oldřicha Daňka Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo.

Mapa-Dablice-etm4h

Divadlo Kámen vydalo další mapu

17.1.2018 | Zdeňka Brychtová

Divadlo Kámen vydalo mapu „Umělecká díla na sídlišti Ďáblice“, která mimo jiné upozorňuje na zcela ojedinělou a z velké části dochovanou výzdobu vstupních hal obytných domů na tomto sídlišti.

pozvanka-krest-cat7o

Malované opony divadel českých zemí II

10.1.2018 | Amaterská Scéna

V prosinci 2017 vyšla za finanční podpory Ministerstva kultury ČR kniha kolektivu autorů Malované opony divadel českých zemí II, jejímž vydavatelem je Národní informační a poradenské středisko pro kulturu (NIPOS) v Praze. Křest knihy se uskuteční 23. ledna 2018 od 15 hod. v zimní zahradě hotelu Green Garden Praha.