Rozhovory

Premosteni-2019-tkyn6

PřeMostění Hilský, Tuna i Váša

7.3.2019 | Petra Slížková

Rozhovor s organizátorem festivalu PřeMostění a pedagogem ZUŠ F. L. Gassmanna v Mostě Pavlem Skálou.

Popelka18-dd828

POPELKA Rakovník 2018 právě skončila

8.11.2018 | Amaterská Scéna

Do Rakovníka se znova sjely ty nejlepší inscenace pro děti, které loňský rok v amatérském divadle vznikly. A jak takové setkání vypadalo?

M.Vokoun-1--v5xmc

Nejvíc mě, díkybohu, zaměstnává divadlo

28.10.2018 | Pavlína Schejbalová

Rozhovor s režisérem Martinem Vokounem, který se vedle profesionálního divadla věnoval a věnuje i amatérským tvůrcům a scénám. Řada z vás jej poznala coby porotce či lektora semináře. Kde můžete vidět jeho inscenace?

jh-logo-2018-j0h1a

Zpravodaj 88. Jiráskova Hronova

4.8.2018 | Amaterská Scéna

Nemohli jste být přímo v centru dění? Snad vás potěší alespoň čísla ZPRAVODAJE letošního osmičkového ročníku:-)

strotzer-milan-v06p8

Nedělat nic je vždycky pohodlnější...

25.10.2017 | Jan Šotkovský

Jak se lišilo amatérské divadlo před a po r. 1989? Byl jiný Hronov, FEMAD? Jaké byly možnosti vzdělávání, jak do činnosti odborných pracovníků a souborů amatérského divadla zasahovala vládnoucí strana... o tom všem i mnohém dalším poutavě vypráví osobnost českého amatérského divadla, PhDr. Milan Strotzer.

ff-25-zge3y

Pábení Jiřího Hniličky v karlovarské Husovce

14.6.2017 | Petra Richter Kohutová

Jiří Hnilička je dlouholetý výtvarník a herec karlovarského Divadelního studia D3 a nepřehlédnutelná postava českého amatérského divadla vůbec. Nedávno oslavil životní jubileum – a to se stalo záminkou pro vydechnutí a setkání, protože, jak už to tak bývá, v procesu zkoušení (poslední tři čtvrtě rok patřil přípravě Körnerovy balady o návratu domů Psí kůže, pro niž dělal scénu a v níž hraje Doleatora) není na podobné věci čas. Dílem v proslulé hospodě Orion zvané „Óčko“, dílem v Husovce, kde se schylovalo k první repríze Psí kůže, Jirka vyprávěl...

DSC0102-e65up

Wintrův Rakovník_VÝSLEDKY !!!

17.3.2017 | Amaterská Scéna

Přečtěte si všechny zpravodaje z přehlídky a výsledky pohromadě:

Dusan-Zakopal-ak6q3

Zakopal: Považuju se za žáka Petra Scherhaufera

23.10.2016 | Jana Fričová

Rozhovor s Dušanem Zakopalem - držitelem Ceny Ministerstva kultury za rok 2015, který kromě jiného říká: Nasrané jsem byl několikrát, ale praštit s tím mě ještě nenapadlo.

moravek02-vadet

Vladimír Morávek: Hezky trávím život - jako správce oken

14.10.2016 | Lenka Jaklová

Vladimíra Morávka jsem poznala v době, kdy byl „odejit“ z brněnského Divadla Husa na provázku a poté vyhnán z pražského Divadla Na Zábradlí. V době, kdy zásluhou Ladislava Zemana, tehdejšího ředitele Klicperova divadla, zakotvil na šťastných deset let v Hradci Králové. S radostí jsem sledovala, jak tu dozrává v jednoho z nejoriginálnějších českých divadelních režisérů. A nepřestal mě zajímat ani pak, když odešel navázat „přetržený provázek svého příběhu“ zpět do Brna. Že i dnes „někomu ladí a jinému vadí“, jak potvrzuje dramaturgyně a jeho blízká spolupracovnice Lucie Němečková, kterou jsem taktéž přizvala k rozhovoru s Vladimírem Morávkem, je daní za to, že nejde vyšlapanou cestou.

kdp-krakonos-9pu1e

Krakonošův divadelní podzim 2016

7.10.2016 | Amaterská Scéna

V pátek 7. října začal již 47. ročník Národní přehlídky venkovských divadelních souborů Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou. Větrníky - přehlídkové zpravodaje - si můžete pročítat zde.