Semináře

LOGOJH-f65e0

Storytelling aneb O řemesle vypravěčském

12.9.2016 | Honza Hlaváč

Bylo nebylo, za sedmero horami, sedmero řekami a sedmi lesy, bylo jedno... Jasně. Jenže jak vysoké byly ty hory? Byly z vápence, či nějaké vyvřelé horniny? V lesech převládaly listnaté, či jehličnaté stromy? A jaké? A proč vlastně mluvíme o jakýchsi bezejmenných řekách a pohořích? Copak se na tom území nenacházelo něco skutečně zajímavého? Tyto a tisíce dalších otázek má v hlavě seminarista, který si vybere Storytelling pod vedením vypravěče příběhů Martina Haka.

Spalovac-ahaa7

Přelíbezný Spalovač mrtvol

8.9.2016 | Eva Suková

O tom, co se to dělo v na hronovském semináři D jako Dvouletý kurz dramatizace. Díky jemu jsem strávila jednu horkou letní noc četbou studené knihy o žárovištích a vraždách a při příjezdu do Hronova se začala zlehka bát, cože mě to v semináři čeká.

XXsvetlohrani-uvod-kxw8s

Světlohraní - výzva

6.9.2016 | Amaterská Scéna

Chcete vystavit své světelné dílo nebo si ho během dvou dnů vyrobit? Potom právě pro vás pořádá v listopadu o. p. s. BEZMEZER v Liberci a v Rychnově u Jablonce nad Nisou akci nazvanou Světlohraní.

IMG-3687-n375r

86. JIRÁSKŮV HRONOV očima vedoucího Klubu režisérů SČDO

29.8.2016 | Jaromír Kejzlar

Každým rokem koncem července se mě zmocní zvláštní neklid, neboť se blíží tradiční celostátní, v posledních letech mezidruhová, divadelní přehlídka amatérského divadla Jiráskův Hronov“, letos již 86. v pořadí. Vzpomínám si na ten svůj první, kterého jsem se zúčastnil jako posluchač Klubu mladých divadelníků ve Velkém Dřevíči. Tehdy jsem si slíbil, že se určitě za rok vrátím a protože tak činím pravidelně, zjistil jsem, že letos to byl už můj 42. Jiráskův Hronov bez přerušení.

aktuality

Začíná ohlížení za Jiráskovým Hronovem

29.8.2016 | Amaterská Scéna

Už v průběhu letošního ročníku festivalu jsme oslovili několik pravidelných návštěvníků, nováčků a zástupce všech vzdělávacích seminářů s prosbou o osobní reflexi fenoménu JH 2016. Zajímá vás, jak vidí festival druzí? Chcete zavzpomínat? Nebo i diskutovat? Každopádně se můžete přidat i se svým příspěvkem!

MS-2016-05-web-paw58-ic9hl

Mladá scéna nám začíná být malá

27.6.2016 | Amaterská Scéna

Rozhovor s organizátorkou festivalu Lenkou Janyšovou a v příloze přímo z redakce zpravodaje až k vám míří čerstvé zprávy z Ústí ve zpravodaji Mladá na malý.

hronov-ilustrace-p4sjk

Nabídka seminářů Jiráskova Hronova 2016

2.6.2016 | Amaterská Scéna

Níže najdete nabídku seminářů Jiráskova Hronova, který se uskuteční od 29. 7. do 6. 8. 2016 a odkaz na elektronickou registraci.

dartaman

Semináře Jiráskova Hronova otvírají brány!

31.5.2016 | Amaterská Scéna

Níže naleznete úplnou nabídku:

Dokonala-svatba-08-ehwtf

Divadelní PIKNIK Volyně - JAK TO DOPADLO ?

17.5.2016 | Pavlína Schejbalová

Zpravodaje a výsledky letošního PIKNIKU Volyně. Na Jiráskův Hronov byly nominován inscenace: Dokonalá svatba DS Ty-já-tr/HROBESO Praha, Já jsem Lucien Divadla Reverzní dveře Brno, Poručík z Inishmoru DS Ty-já-tr/HROBESO Praha a Rozmarné léto Rádobydivadla Klapý.

Mort-Tousen-6tms1

Piknik Volyně 2016

19.4.2016 | Amaterská Scéna

Aktuální program Divadelního Pikniku Volyně 2016 — celostátní přehlídky amatérského činoherního a hudebního divadla, která se bude konat ve dnech 5. – 8. 5. a 12. – 15. 5. 2016 v jihočeské Volyni. Kromě bohatého divadelního programu, který nabízí sedmnáct nejlepších inscenací letošní sezóny, se můžete těšit na diskuse o představeních nebo se můžete zúčastnit některého z nabízených seminářů.