Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

10. ročník festivalu Ohromné maličkosti

Ohromné maličkosti 2020 Autor: archiv festivalu

MOTUS, produkce divadla Alfred ve dvoře vás srdečně zve na desátý ročník festivalu Ohromné maličkosti, který za našeho přispění pořádá časopis Svět a divadlo a divadlo Alfréd z.s. Dvoudenní přehlídka s podtitulem Dům plný zázraků se uskuteční poslední prázdninový víkend, v sobotu 29. a v neděli 30. srpna. Ve dvou dnech budete mít možnost vidět až třicet různých produkcí, které ve většině případů nepřesáhnou třicet minut. Program je rozdělen na blok pro děti a pro dospělé. Koná se ve všech prostorách divadla Alfred ve dvoře, na dvorku, kanceláři a v okolních bytech.


Festival nabídne 70 představení – 30 různých produkcí – ve 2 dnech – 4 tříhodinových blocích – z toho 2 pro děti (15:00–18:00) – 2 pro dospělé (19:00–22:00).

Hraje se v divadelních sálech, v kanceláři, v bytech i na dvoře.

Název festivalu přejímá titul bezmála stoleté knížky krátkých próz Gilberta Keithe Chestertona. Pan Chesterton je totiž duchovním otcem tohoto festivalu. Jeho dílo má za hlavní téma paradox mylného vidění: „věci“ nemusí být takové, jak nám naše oči (či předsudky) napovídají, a to, co se zdá být malé, může být ve skutečnosti ohromné.

Většina z toho, co potkáte na pouti divadlem, netrvá déle, než půl hodiny. Něco je určeno pro desítky diváků, leccos pro diváků pár. I když nikdo neuvidí všechno, to, co uvidí, bude stát za to.

Ohromné maličkosti nabízejí specifické scénické miniatury, a to různých druhů a žánrů – divadlo, loutky, hudba, poezie, výtvarné či hudební dílny atd. – jež jsou určeny dílem dětem, dílem dospělým. Jde o většinou krátké produkce hrané pro menší počet diváků. Publikum si z těchto – většinou opakovaně předvedených – produkcí vybírá, samo si sestavuje svůj „jízdní řád“, takže ve festivalových prostorách může trávit klidně i několik hodin naplněných žánrově i druhově rozmanitým repertoárem. I tato svoboda volby je jednou z tradičních zvláštností festivalu a součástí jeho přitažlivosti. Cílem projektu pak není jen ukázání různých forem umění, ale i pocitové zpomalení času. Festival byl v minulosti připravován nejčastěji v Divadle Na zábradlí, ale i na festivalech 4+4 dny v pohybu a Divadlo bez hranic v Českém Těšíně.

Více informací a program v přiloženém souboru.

Autor: Amaterská Scéna

Přílohy:


Ohromne-malickosti-2020-TZ-aa7m7.pdf