Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

25 let bez Hrabala

25 let bez Hrabala Autor: archiv pořadatele

Vzpomínka na Bohumila Hrabala (28. 3. 1914 – 3. 2. 1997). Na začátku února uplyne čtvrtstoletí od úmrtí Bohumila Hrabala, spisovatele s mezinárodním věhlasem, který je zároveň bytostně spjat s Nymburskem.


Vedeni snahou připomínat v našem regionu literární, umělecký a kulturní odkaz této výrazné osobnosti moderní literatury 20. století, připravujeme na čtvrtek 3. února komorní vzpomínku ve vestibulu nymburského gymnázia a na hřbitově v Hradištku. Budeme rádi, když se k nám připojíte.

Druhá akce se uskuteční v sobotu 26. března v nymburské knihovně, symbolicky krátce před spisovatelovými narozeninami. Jako hlavní bod programu jarního setkání Klubu čtenářů Bohumila Hrabala připravujeme přednášku a besedu o divadelních inscenacích na motivy Hrabalova díla i života. Těšíme se na setkání s vámi.

čtvrtek 3. února 2022

Komorní setkání ve vestibulu nymburského gymnázia v 11 hodin Pietní setkání na hřbitově v Hradištku v 15 hodin

sobota 5. února 2022 od 10 do 16 hodin

Mimořádné zpřístupnění chaty Bohumila Hrabala v Kersku

sobota 26. března 2022 v 13 hodin

Přednáška a beseda o divadelních inscenacích na motivy Hrabalova díla i života v rámci jarního setkání Klubu čtenářů Bohumila Hrabala v nymburské knihovně

Akci pořádá Městská knihovna Nymburk, Klub čtenářů Bohumila Hrabala, Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce, Město Nymburk, Polabské muzeum v Poděbradech – Vlastivědné muzeum Nymburk, Lesní ateliér Kuba a Pivovar Nymburk.

Odkaz na akci na Facebooku:

https://www.facebook.com/…901483711177

Plakát na akci naleznete v příloze.

Mnoho dobrého v novém roce přeje a na setkání s Vámi se těší

Bc. Ludmila Müllerová

Klub čtenářů Bohumila Hrabala
Městská knihovna Nymburk
Palackého tř. 1749
Nymburk 288 02
tel. : 325 512 723

mullerova@knihovna-nbk.cz
region@knihovna-nbk.cz

Autor: Amaterská Scéna