Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

53. Krakonošův divadelní podzim začal

53. Krakonošův divadelní podzim Autor: Ivo Mičkal

Padesátý třetí ročník Krakonošova divadelního podzimu začal v pátek 30. září 2022. Odborná porota bude v rámci tohoto ročníku hodnotit osm inscenací, z nichž některé může doporučit na Jiráskův Hronov 2023. Přehlídka bude zakončena v sobotu 8. října. V rámci přehlídky vychází časopis Větrník


Odborná porota letošního ročníku pracuje ve složení režisér Jaroslav Kodeš (předseda), dramaturgyně Petra Richter Kohutová, herec Petr Svoboda, režisér Petr Kracík a scénograf Petr Kolínský. Novinkou tohoto ročníku je Cena diváka. Hlasovat je možné každý den hned po zhlédnuté inscenaci ve foyeru divadla Krakonoš.

„Úspěšně jsme oslavili 50. ročník KDP v roce 2019, ten 51. ročník jsme pouze zahájili a pak jej přerušila pandemická opatření. S hrozbou covidu jsme pořádali loňský 52. ročník, kdy jsme u divadla zřídili také odběrové místo a nabízeli jsme ochranné roušky. Letos doufáme v hladký průběh přehlídky a těšíme se na soubory z celého Česka, aby předvedly to nejlepší, co se urodilo na divadelním poli," doufá ředitelka KDP Vysoké nad Jizerou Svatava Hejralová.

Kromě divadelních představení nabízí KDP Vysoké nad Jizerou také vzdělávací část. Zájemci se mohli přihlásit do tří různých seminářů: Klubu režisérů SČDO. Diskusní seminář KDP, který reflektuje zhlédnuté inscenace. A přehlídka nezapomíná ani na divadelní dorost, pro který pořádá KDP mladým.

Krakonošův divadelní podzim – národní přehlídka venkovských divadelních souborů se koná tradičně ve Vysokém nad Jizerou. Jejím vyhlašovatelem je Svaz českých divadelních ochotníků společně s městem Vysoké nad Jizerou, pořadatelem je Občanské sdružení Větrov společně s Divadelním spolkem Krakonoš Vysoké nad Jizerou. Záštitu nad přehlídkou převzali senátor Jaroslav Zeman a hejtman LK Martin Půta, KDP se koná za finanční podpory Ministerstva kultury, Libereckého kraje a města Vysoké nad Jizerou, hlavním partnerem Krakonošova divadelního podzimu je společnost EMBA Paseky nad Jizerou, která si letos připomíná kulatých 140 let od svého vzniku.

Program zde >>>

Autor: Amaterská Scéna

Přílohy:


vetrnik-03-9ipro.pdf

vetrnik01-rxy6q.pdf

vetrnik02-qhbnr.pdf

vetrnik04-6cfsw.pdf

vetrnik05-hpflo.pdf

vetrnik06-jh6mf.pdf

vetrnik07-fa4es.pdf

vetrnik08-1mw21.pdf

vetrnik09-pcfmj.pdf