Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

ADIVADLO bude hostem streamu o amatérském divadle

Inscenace Na útěku, ADivadlo HB, Markéta Adamová (vpravo) Autor: Archiv souboru

Havlíčkobrodské Adivadlo neuniklo hledáčku nového streamu Antré. To se věnuje rozhovorům s divadelníky o divadle. Do křesla pro hosta usedne ve čtvrtek v podvečer principálka a herečka souboru Markéta Adamová.


ADIVADLO je aktivní od roku 1969. Souborem prošly významné osobnosti amatérského divadla. Adivadlo je také organizátorem regionální přehlídky divadelních souborů hrajících pro děti a mládež Dospělí (pro radost) dětem.

Adivadlo nepodléhá blbé náladě

Tématem rozhovoru bude mimo jiné i dopad na ochotnickou činnosti souboru v době pandemie covidu-19.

„Ovlivnilo nás to velmi negativně. Zrušené zkoušky, zrušená představení v Havlíčkově Brodě, v Přibyslavi, v České Třebové. Byla zrušena i premiéra v režii Mirka Lhotky, byla zrušena tvorba edukativního divadla pro seniory ve spolupráci s Městskou policií Havlíčkův Brod a pozastavena i ochotnická činnost při plánování oslav výročí narození Karla Havlíčka Borovského ve spolupráci s havlíčkobrodským Muzeem Vysočina,“ říká principálka Markéta Adamová.

Hlavně, byla také zrušena regionální postupová přehlídka Dospělí pro radost dětem, na jejíž přípravě Adivadlo intenzivně pracovalo. „V každém případě jsme z nejistoty této koroňákové doby unavení a otrávení, protože nám naše ochotnická činnost velmi chybí., zvláště seniory. Občas jsme se přistihli, že začínáme z celé té situace upadat do jakési letargie. Ale vždycky se mezi námi najde někdo, kdo celý soubor nakopne. Stále věříme a doufáme, že nás Koroňák, zlák, blbák nezničí, že budeme nadále pokračovat v naší ochotnické činnosti,“ uvádí Markéta Adamová.

Stream Antré má ochotníky podpořit

Stream vysílá každý čtvrtek Volné sdružení východočeských divadelníků (VSVD). Havlíčkobrodské Adivadlo je jeho součástí. Antré představuje zajímavé osobnosti amatérského divadla.

„Chceme, aby to byla platforma, která nabídne našim členům – ale nejenom jim, prostor pro zastavení, vydechnutí, relaxaci a zároveň zajímavé osobnosti, příběhy a zkušenosti. Je to příležitost, jak dát o sobě vědět,“ říká Josef Jan Kopecký, předseda VSVD. Amatéři na rozdíl od profesionálů jsou v situaci, kdy kvůli vládním opatřením nemohou zkoušet nové inscenace. Jejich činnost je doslova zmrazená. A zatím to nevypadá, že by jaro 2021 bylo jiné. „Víme, že některé soubory našly způsob, jak být v kontaktu a něco tvořit, třeba jen on-line. Jinde činnost ustrnula. Stream je způsob, jak se navzájem inspirovat a podpořit,“ vysvětluje Kateřina Fikejzová Prouzová, jednatelka VSVD.

Antré má mít neformální charakter. Milé povídání nad skleničkou, u kterého se bude probírat divadlo a život. Diváci se budou moci zapojit svými dotazy prostřednictvím chatu. Po uvolnění protiepidemických opatření bude možné se přijít podívat naživo přímo do Galerie Václava Havla v Hradci Králové, odkud se bude stream vysílat, a zapojit se na místě. Stream Antré se vysílá živě každý čtvrtek od 18:00 na YouTube kanálu Volného sdružení východočeských divadelníků.

Kontakty:

ADIVADLO, Havlíčkův Brod Markéta Adamová tel. 739 039 522 e-mail: Adivadlo.H.Brod@seznam.cz www.facebook.com/adivadlo/ www.adivadlo.cz

Volné sdružení východočeských divadelníků Kateřina Fikejzová Prouzová tel. 605 251 596 e-mail: info@vsvd.cz www.vsvd.cz

Autor: Kateřina Fikejzová Prouzová