Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Brum brum, jdu si pro nevěstu

Norská pohádka (Buchty a loutky) Autor: Michal Drtina

Za okny chaloupky tma a fujavice, najednou ťukání. Lední medvěd si jde pro nevěstu. Ve dne huňáč, v noci člověk. Dokáže ho Thea vysvobodit ze zakletí? Jak daleko je Zámek na východ od slunce a na západ od měsíce?


Divadlo Buchty a loutky zve na premiéru nové pohádky s názvem Norská pohádka 2. května 2015 v 15 a 17 hodin ve Studiu Švandova divadla na Smíchově. Norská pohádka určená dětem od tří let a jejich rodičům, vznikla na motivy norské lidové pohádky Na východ od slunce na západ od měsíce a uvidí ji samozřejmě nejen děti ve Švandově divadle v Praze, ale i ve školkách, kulturních domech a dalších místech po celých Čechách.

Režie: Marek Bečka a Buchty a loutky
Výprava: Bára Čechová
Loutky vyřezal: Daniel Flek
Hudba: Vít Brukner

Navíc divadlo Buchty a loutky s pohádkou vstupuje do mezinárodního projektu Srovnání různorodých cest loutkového nastudování norské pohádky, v němž se v různých rovinách propojí Buchty a loutky, Divadlo ANPU, norské divadlo Teater Innlandet a Bernd Ogrodnik z Islandu. Norskou pohádku tak Buchty a loutky uvedou také na různých festivalech v Čechách i v Norsku a diváci ji budou moci srovnat i s inscenací nastudovanou norskými herci (Teater Innlandet) s tvůrčím týmem Divadla ANPU.

Obě tyto inscenace inspirované stejnou pohádkou bude možné zhlédnout také 14. června 2015 v Praze ve Švandově divadle, zde budou spojeny i s dílnou pro děti.

Buchty a loutky – nezávislý loutkový divadelní soubor má za 24 let své existence za sebou 54 premiér pro děti i pro dospělé a řadu dalších divadelních, divadelně hudebních i filmových projektů, i řadu prestižních ocenění. Nyní mají Buchty a loutky na repertoáru 12 titulů pro děti a 11 pro dospělé. S nezaměnitelnou poetikou, originálními postupy a nadhledem zpracovávají Buchty a loutky klasické literární i filmové tituly a přinášejí autorskou tvorbu, jejich loutkové inscenace pro děti plné humoru jsou zábavné i pro rodiče. Se svými inscenacemi s originální scénografií a původní hudbou vystupují Buchty a loutky po celých Čechách i v zahraničí- Evropa, Japonsko, Tchaj-wan, USA, Kanada, Mexiko, na mezinárodních festivalech, ( ročně soubor odehraje přes 250 představení ).
Buchty a loutky se věnují také divadelně – hudební tvorbě pro děti i dospělé (Popeláři jedou, Pět ran do čepice aneb Písně Krysáků a jejich přátel – spolu s kapelou Už jsme doma, České Vánoce- spolu s Collegium Marianum, La Callisto – loutková barokní opera opět spolu s Collegium Marianum), a filmové loutkové tvorbě – právě se chystá premiéra loutkového filmu pro děti Malý pán (12. května 2015). Divadlo pořádá každý rok v září divadelní festival Buchty a loutky dětem- Pohádková Kinského zahrada.
Soubor Buchty a loutky vznikl v r. 1991 v Chebu, od roku 1994 působí v Praze a v současné době hraje pravidelně jako stálý host ve Studiu Švandova divadla

Více informací a kontakt Buchty a loutky:
Kateřina Schwarzová +420774875539, buchtyaloutky@volny.cz
produkce Daniel Schenk, +420 776 572 685, info@buchtyaloutky.cz,
facebook,www.svan­dovodivadlo.cz, www.buchtyaloutky.cz

logo-ehp-logo-300×120-velky.jpgPohádka je součástí sub-projektu EHP-CZ06-MGSPA17–1–015–2014 Srovnávání různorodých cest loutkového nastudování norské pohádky financovaného z EHP a Norských fondů 2009–2014. Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska

Autor: Amaterská Scéna