Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Budějcká Thálie 2022

Zvláštní host festivalu Divadlo Drak z Hradce Králové a jejich pohádka "A do třetice všeho..." Autor: Divadlo Drak

22. ročník přehlídky Budějcká Thálie se uskuteční ve dnech 12. - 23. října 2022. Nesoutěžní přehlídku amatérských divadelních souborů pořádá DS J. K. Tyl Č. Budějovice za podpory Statutárního města České Budějovice, Jihočeského kraje a ve spolupráci s Krajskou jihočeskou organizací Pionýr.


Přehlídka nabídne 13 představení (9 pro dospělé, 4 pro děti). Představení se uskuteční na domovské scéně souboru – v Divadle U Kapličky (Husova tř. 622/45, České Budějovice) a v kostele Českobratrské církve evangelické (třída 28. října 28, České Budějovice). Přehlídky se účastní celkem 130 herců a techniků z jedenácti měst České republiky.

Budějcká Thálie přivítá kromě pěti jihočeských souborů (DS J. K. Tyl Č. Budějovice, MAREDIV Č. Budějovice, ŽAS Homole, DS Lužnice Bechyně a DS Vltavan Týn nad Vltavou) DS AMADIS Brno, Divadlo bez zákulisí Sokolov, Divadlo V.A.D. Kladno, Divadlo Drak H. Králové, DS Ty-já-tr Praha, Ořechovské divadlo Ořechov a DS Vojan Libice Nad Cidlinou.

Převládajícím žánrem bude již tradičně komedie a to v nejrůznějších podobách: od situační, špionážní až po komedii crazy, hořkou, drsnou či se suchým anglickým humorem. Tematicky se tituly zaměřují na manželské a milostné vztahy, rodinný stereotyp, kouzlo stáří, vztahy dětí a rodičů, síť intrik a lží konfrontovanou s potřebou jistoty a citového naplnění. V dramaturgické skladbě se objevují jména autorů, kteří patří k úspěšným komediografům ( V. Peška, M. Camoletti, J. Hubač, S. Kočvarová). Zastoupena je i česká tvorba – komedie LockDownův syndrom, Píseček, Rejžák z Prahy. K hlubšímu zamyšlení vybízejí představení Plný kapsy šutrů či Poprask na laguně. Letošní přehlídka nabízí představení z repertoáru předních amatérských scén z Čech a Moravy. Festival umožní vystoupení talentovaných mladých hereckých klubů (V.A.D. Kladno, DS). Repertoár pro dětského diváka počítá se všemi věkovými skupinami, pro nejmenší jsou určena představení ve kterých se snoubí moudrost a půvab klasických pohádek s magií loutkového divadla. Novinkou festivalu je pak uvedení představení Snad někdy v ráji se zas sejdeme (Ty-já-tr Praha) v prostorách kostela. Jako zvláštní host festivalu přijede profesionální soubor Divadlo Drak Hradec Králové.

Předprodej vstupenek

Turistické informační centrum, náměstí Přemysla Otakara II., České Budějovice
on-line www.cbsystem.cz

Zbylé vstupenky lze zakoupit vždy půl hodiny před představením v Divadle U Kapličky.

Ceny vstupenek

Večerní představení: 120,– Kč, senioři a ZTP 70,– Kč, dětská představení: 60,– Kč

Bližší informace

http:// www.budejckathalie.estranky.cz www.divadlobudejovice.cz, Václav Krištůfek – tel: 773 559 700

Ředitel festivalu Václav Krištůfek: „Raduji se, že se nám opět podařilo přispět k tradici festivalu nejen kvalitou nabídnutých představení, ale také jejich pestrostí“.

Foto: Zvláštní host festivalu Divadlo Drak z Hradce Králové a jejich pohádka „A do třetice všeho…“ (režie J. Vašíček) snoubí moudrost a půvab klasických pohádek s magií loutkového divadla.

Autor: Amaterská Scéna