Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Divadelní Vsetín 2016 - program

Plakát Autor: archiv přehlídky

Pět neprofesionálních divadelních souborů z různých koutů Valašska změří své síly v rámci 5. ročníku přehlídky Divadelní Vsetín 2016, která proběhne od čtvrtku 17. do soboty 19. března v místním Lidovém domě.


Přehlídku zahájí ve čtvrtek večer divadelní soubor CHAOS z Valašské Bystřice divadelní hrou Nikdo není dokonalý aneb polib tetičku. Kořeny historie divadla sahají ve Valašské Bystřici až do 19. století. Dnešní členové souboru CHAOS dělají vše, co je v jejich silách, aby byli důstojnými pokračovateli těch, kteří dokázali divadlo v obci udržet více než 100 let. V pátek dopoledne se diváci mohou těšit na představení Louskáček v podání souboru ze ZŠ, MŠ a PŠ Turkmenská, jehož herci jsou učitelé a asistenti s dětmi s mentálním či pohybovým postižením, autismem apod. Představení vzniklo v rámci vyučovacích hodin v předmětech dramaterapie, hudebně pohybová výchova, čtení a pracovní výchova.

Páteční večer bude patřit domácímu Divadlu v Lidovém domě, které se o přízeň poroty bude ucházet se svou letošní úspěšnou novinkou Manželský poker. I tato komedie se zatím nese ve znamení velkého diváckého zájmu, stejně jako v předchozích sezónách Světáci a Limonádový Joe.

V sobotu dopoledne se porotě a divákům představí divadelní soubor Haleny z Halenkovic s komedií Mátový nebo citron?. Divadelní spolek Haleny vznikl v září 2015 z mladých nadšenců, kteří si chtějí vyzkoušet něco nového a nebojí se udělat si legraci tak trochu i sami ze sebe. Mátový nebo citron? je jejich jevištní prvotinou.

Divadelní přehlídku zakončí v sobotu odpoledne premiéra hry Do lesa aneb tak trochu jiná pohádka, kterou nastudovali studenti II. stupně Literárně-dramatického oboru ZUŠ Vsetín. Muzikál, který je určen převážně starším dětem a dospělým, je moderním zpracováním oblíbených pohádek bratří Grimmů.

V čele odborné poroty, která rozhodne o postupu na celonárodní přehlídku ve Volyni, zasedne režisér René Vápeník, dalšími členy poroty budou Kateřina Menclerová, dramaturgyně Městského divadla Zlín a divadelní kritik Marcel Sladkowski.

Divadelní Vsetín 2016 finančně podpořilo město Vsetín, Ministerstvo kultury ČR, Austin Detonator s.r.o. a DAF INNOVA s.r.o. Mediálními partnery jsou Regionální TV, Valašský deník, Jalovec a Vsetínské noviny.


Bližší informace: Renata Trličíková, tel. 604 849 650, divadelnivsetin@seznam.cz

Autor: Pavlína Schejbalová