Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Divadlo V Boudě nabízí pravidelná sobotní představení

Kašpárek s Honzou v zakletém hradu Autor: Loutkové divadlo V Boudě

Plzeňské loutkové divadlo V Boudě nabídne v letošní sezoně dvě desítky pravidelných sobotních představení. Uvede i inscenaci, která měla premiéru v předchozí sezoně, a to autorskou pohádku Kašpárek s Honzou – poslední dobrodružství?


Divadlo V Boudě sídlí ve Skvrňanech v M-klubu a nabízí klasické pohádky, které jsou určené hlavně dětem do devíti let. Poslední únorovou sobotu (26. února) uvede Kašpárek s Honzou hru o tom, jaké dobrodružství spolu zažijí na cestě za pokladem v zakletém hradu, a také o tom, že přátelství má větší cenu než všechny poklady. Na pohádku se mohou těšit děti i 5., 19. a 22. března. Vstupné na představení činí 40 korun pro děti, 60 korun pro dospělé.

Plzeňské Loutkové divadlo V Boudě existuje letos 94 let. Na loutkách pro divadlo se podílel řezbář Karel Nosek, který spolupracoval s Josefem Skupou na Spejblovi a Hurvínkovi. Do roku 1939 divadlo fungovalo v sále sokolovny Sokola Plzeň III na hřišti Bory. Po válce v roce 1947 se postavila dřevěná bouda, ve které působilo až do roku 1988. Poté své útočiště našlo v Divadle malých forem, později Divadlo Kruh v Domu kultury. Tři roky (1995 až 1998) hrálo v kulturním sále Měšťanské besedy. Od roku 1999 působíme ve Skvrňanech v M-klubu.

"Bouda byla v 90. letech stržena a nyní na jejím místě stojí bytový dům,“ uvedl principál divadla Jiří Fiala, který připomněl, že divadlo v minulosti vystupovalo také v zahraničí, například v Německu, na Slovensku nebo v Belgii.

Program Loutkového divadla V Boudě

Program Loutkového divadla V Boudě

Autor: Amaterská Scéna