Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Divadlo z různých úhlů pohledu / kurz 2022–2024

Divadlo z různých úhlů pohledu Autor: archiv akce

Jedná se o cyklické vzdělávání, které vychází na tři roky a zaměřuje se především na pedagogy, kteří pracují se středoškolskými divadelními soubory nebo studenty, kteří předpokládají, že budou časem pracovat se soubory, ale můžou se samozřejmě přihlásit i lidé, kteří pracují se souborem dětským nebo jsou sami z divadelního souboru dospělých nebo soubor vedou. Kurz je ale i pro ty, kteří se chtějí vzdělávat jen tak pro sebe.


Účastníci mají možnost rozšířit si divadelní schopnost a znalosti praktickou formou. Na jaře nebo na podzim se účastníci potkají s jedním z lektorů, s ním pak mají čtyři víkendové setkání. Celkem zažijí šest různých divadelních pohledů, šest lektorů.

Kurz má za sebou tři běhy. Probíhá převážně v Praze. Pokud je lektor z místa, které má pocit, že účastníci musí zažít, koná se i v jiném městě, např. ve Zlíně (Městské divadlo Zlín) nebo Plzni (Moving station). To je pak na domluvě s účastníky, většinou se jednotlivé setkání rozdělí na 2× v Praze a 2× jinde. Všechny čtyři víkendové setkání improvizace proběhnou v Praze.

Jednotlivé úhly pohledu a lektoři:

improvizace: Jana Machalíková (leden – duben 2022) dramaturgie a autorské psaní: Petr Michálek (září – prosinec 2022) herectví: Hana Franková (leden – duben 2023) režie: Štěpán Pácl září – prosinec 2023) pohyb: Lenka Jíšová (leden – duben 2024) scénografie a site specific: Tomáš Žižka (září – prosinec 2024)

Cyklické vzdělávání zahájí svůj další běh v lednu 2022 improvizací.

1. Setkání s lektorkou Janou Machalíkovou Termíny improvizace: 7.-9. ledna, 4.-6. února, 11.-13. března, 1.-3. dubna 2022 Cena víkendového setkání: 1500 Kč (studenti 1000 Kč) Přihláška, více informací: Lenka Huláková, hulakova@nipos.cz, 604433485, 773184172

Improvizace

Dílna bude zaměřena na dovednosti, které jsou základními stavebními kameny pro skupinovou improvizaci a jevištní spolupráci. Budete doslova “trénovat” schopnost kooperace, komunikace, rychlé reakce, invence, vnímání více podnětů zároveň, soustředění a opouštění vlastních nápadů ve prospěch společné akce.

Autor: Jasanka Kajmanová