Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Dvě pozvánky z Poděbrad

Historická procházka městem Poděbrady Autor: archiv pořadatele

Tajemné i zábavné vycházky s Bílou paní a poetické drama s hostující Valérií Zawadskou


Tajemné i zábavné vycházky s Bílou paní

Třináctý ročník oblíbených vycházek s Bílou paní připravil DS Jiří Poděbrady. Zájemci se tak budou moci opět vydat na tajemnou i trochu úsměvnou cestu večerním městem za jeho bohatou historií i fiktivními příběhy. Autorsky i režijně se vycházek opět ujal Ladislav Langr. Tentokrát trasa povede do téměř neprobádaných míst ke gymnáziu a také k méně známým, ale zajímavým domům a stromům. Do programu vstoupí i král Jiří a jeho manželka Kunhuta. Premiéra vycházek se uskuteční v pátek23. června od 21 hodin, sraz účastníků je u květinových hodin. Ty další jsou naplánovány na každý páteční večer až do 1. září. Další informace nebo změny lze najít na webových stránkách souboru.

Poetické drama s hostující Valérií Zawadskou

Poděbradský Divadelní spolek Jiří zve na slavné poetické drama Julia Zeyera Radúz a Mahulena. „Autor napsal tuto pohádku pro dospělé v roce 1896 na motivy slovenské lidové báchorky. Pro diváky je připraven příběh velké lásky magurského prince a tatranské princezny Mahuleny,“ uvedl režisér inscenace Ladislav Langr. Představení se uskuteční v sobotu 24. června od 21 hodin v Atriu poděbradských Letních lázní. V roli královny Runy se jako host představí Valérie Zawadská.

Autor: Milan Čejka