Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Francouzská komedie měla u diváků úspěch

Z představení A do pyžam! DS Vojan Libice n.C. Autor: Milan Čejka

První letošní premiéru nabídl svým divákům libický Divadelní spolek Vojan. V sobotu 28. ledna uvedl na jevišti místního kulturního domu v režii Jaroslava Vondrušky skvělou komedii francouzského dramatika Marca Camolettiho A do pyžam!


Situační komedie se odehrává v jakémsi venkovském sídle, ve kterém chce jeden z protagonistů děje strávit víkend se svojí manželkou, ale zároveň si sem ještě pozve svoji svoji milenku, která bude mít narozeniny. Navíc pozve svého přítele, kterého chce vydávat za milence své milenky, přitom ale netuší, že jeho přítel je i milencem jeho ženy. A ještě k tomu všemu si jeho žena najala na víkend služebnou, která se jmenuje stejně jako jeho milenka.

Hned od samého začátku se na jevišti rozjel kolotoč situační a slovní komiky. Jedna neuvěřitelná zápletka stíhala druhou, přestože se na diváky neustále valila smršť kamufláží a zmatků, tak oni po celou dobu představení neztráceli dějovou linku. Podle neustálých reakcí a četného potlesku na otevřené scéně bylo naprosto zřejmé, že zaplněný sál se výtečně bavil. Jasným dokladem velkého úspěchu byla dlouhá závěrečná děkovačka.

Inscenaci také zdobí scéna, kostýmy a vyrovnané herecké výkony. Zbývá dodat, že jednotlivých rolí se ujali: Tomáš Čivrný, Veronika Mňoučková, František Černý, Andrea Žďárská a Žaneta Bergmanová. Pohostinsky se zapojil David Skrbek.

„Příprava této inscenace se nesla ve skvělé atmosféře. Herečky a herci často přicházeli s nápady a impulsy, které se pak nějak promítly do jednotlivých situací. Také díky tomu se dobře dařila režijní práce,“ vysvětlil Jaroslav Vondruška. Divadelní spolek Vojan zve na první reprízu, která je na programu v sobotu 18. února od 18 hodin, opět v libickém kulturním domě.

Autor: Milan Čejka

Přílohy:

P1289816-4re8v