Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Hronov: Zahájeno a jedeme od svítání do noci

Jiráskův Hronov 2022 Autor: Ivo Mičkal

Sotvaže na stožáru zavlála festivalová vlajka a byla rozsvícena lucerna – první známka toho, že 92. Jiráskův Hronov vypukl, přišel na řadu oblíbený informační blok o tom, co dělat a nedělat, kam jít a kam rozhodně nechodit, co nebrat, a co naopak dělat… Programový ředitel Jiráskova Hronova Jan Julínek se před rozjuchaným publikem seminaristů ujal role prvního zahajovače. A v rámci genderové vyváženosti následovala zahajovačka druhá – Tereza Sochová.


Jan oznámil, že je „vás OPĚT (či O PĚT?!) více než loni a lektorům se tedy bude dobře pracovat“, a tato slovní hříčka se setkala s nadšeným ohlasem. Upozornil na novinku nákupního košíku na webu JH, a také na nové očipování náramky, kde má každý účastník nahrány všechny potřebné informace týkající se lístků na představení a podobně. Takže rozhodně NEZTRATIT! Napůl s optimismem sdělil, že systém má jisté vady, ale určitě se brzy všechno napraví. Představil kolegyni Sochovou, která má jako bývalá ředitelka divadla DISK organizaci v malíčku, takže po zásadním dotazu do publika „Máte všichni kde spát?„ stručně, jasně a výstižně sdělila vše potřebné o ubytování, sprchování a o seminářích.

Hlavní body: Spáči ve škole mají k dispozici pouze třídy, neměli by tedy nechávat karimatky či jiné věci na chodbách, které musí zůstat průchozí. Sprchovat se lidé mohou až do půl třetí v noci (Palackého – vchod z ulice), ale je potřeba chovat se ekologicky, aby teplá voda zbyla na všechny, a nejen na ty, kdo přijdou první.

Pokud jde o dopravu těch, kdo jsou ubytováni v Náchodě, bylo objasněno, že každé ráno v osm hodin vyjíždí autobus zdarma pro účastníky JH od budovy Okresního soudu: z Raisovy ulice, kde jsou lidé ubytováni, jděte směrem doprava na hlavní kolem vietnamského bistra, kde je zastávka autobusu. V noci se můžete dostat festivalovým taxíkem do Náchoda až do půl třetí (telefonní čísla najdete v brožuře JH).

Každý ze seminářů bude mít k dispozici svou asistentku – Terezu Sochovou, Marii Poesovou či Janu Hniličkovou – které, jak slíbila Tereza, „všechno vyřeší“.

Zpravodaj JH se letos nebude prodávat na stáncích, ale jediné místo, kde si ho můžete pořídit, je v Čapkárně, kde je zřízen kiosek s upomínkovými předměty (hezky česky „merč“).

Kromě seminářů budou k dispozici tři diskusní fóra: pro ty, kdo rádi řeší problémy, Problémový club v Malém sále Jiráskova divadla odpoledne, a pro ty, kdo se chtějí diskusně vyvztekat hned po představení, od 22:00 Klub divadelních rváčů rovněž na Malé scéně JD, a pro tradicionalisty diskusní klub SČDO.

Pokud máte s sebou děti, bude o ně postaráno. Hned dvě lektorky, tedy Eva Suková a Oksana Kaplanová, budou k dispozici od 8:30 hodin, kdy si děti odvedou od Jiráskova divadla. Už dnes je přihlášeno 21 dětí (!), což je nový festivalový rekord. Tak to je snad všechno. Rozlučme se zvoláním Covid už nás neskosí! A užijte si to!

Autor: Jana Soprová

Přílohy:

DSC-7169-qy63q DSC-7182-r7ee7 DSC-7198-aq6m6 DSC-7307-ju17s
DSC-6976-k8wni DSC-6993-cbv5d DSC-7004-46cvv DSC-7018-y872z
DSC-7027-5dlu0 DSC-7061-m2w6a DSC-6926-1ejg9 DSC-6942-mlbw7
DSC-7350-108i7