Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Jak z JDJ udělat KDP

Nominovaní z DS Vojan Desná - Mladá haluz Autor: Pavel Svárovský

Zkuste smíchat drzost, odhodlání, čas a nadšení a pak to možná, ale opravdu možná vyjde. Mladé haluzi to vyšlo naprosto přesně.


Na vysvětlenou: JDJ je krajská postupová přehlídka venkovských ochotnických souborů Josefodolské divadelní jaro. Porota může nejlepší soubor přímo nominovat nebo ho doporučit na KDP, tedy na Krakonošův divadelní podzim do Vysokého nad Jizerou.

DS Vojan Desná – Mladá haluz už přes rok kmitá po dííívadlech a kulturááácích s príma hrou Úžasná svatba. Tentokrát vyrazila přes kopec za sousedy do Josefova Dolu. I tam mají jeviště, hlediště a diváky, hlavně tam mají ono JDJ a dokonce i tři moudré pány a jednu dámu, kterým všichni říkali porota. No a ti se ve své porotcovně shodli, že si Úžasná svatba zaslouží být na národní přehlídce ve Vysokém. To je zpráva jako hrom, je povinností každého troubit jí do světa. Kdo si myslí, že se taková óbr událost musí oslavit, má pravdu, ať každý zvedne číši. Tedy každý, až na soubor samotný, protože ten musí pilovat, aby se panu Krakonošovi ukázal v nejlepším světle.

Špičku ledovce bychom tedy měli, je potřeba rozkrýt zbytek a výskat radostí. Mladá haluz si odvezla jedno čestné uznání za herecký výkon a čtyři ceny – dvě ceny za herecké výkony, cenu za režii a cenu za inscenaci.

No, neberte to. Byly to nervy, jsou to nervy a budou to nervy, ale stojí to za to!
Lukáš Frydrych

Autor: Vlaďka Koďousková