Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Jaká byla Kaškova Zbraslav 2019?

Mělo to spád a říz... Autor: Jindřiška Netrestová, ADA

Poslední listopadovou neděli se jako každý rok uskutečnila Kaškova Zbraslav – přehlídka a také trochu dílna pro soubory z Prahy a okolí. A hned na začátku je třeba uvést, že vítězem celé Kaškárny se stala Pomazánka Magdy Mikešové. Toto dílo zaujalo zhruba padesátičlennou porotu jednoznačně nejvíc.


Jinak se v přestávkách soutěže divákům představili soubory Divadlo na ulici, Broukovcovo Kamdivadlo, Divadlo Exil a Žumpa. Ze Žumpy také vzešel workshop věnovaný ochutnávce dramaturgova tvrdého chleba. Rozbory předvedených kusů, kterých se tradičně hojně účastnili i členové ostatních divadel (lektoři nejsou, povídáme si sami), letos vynikaly dělnou atmosférou a mizejícím ostychem. Zejména, pokud bylo na co se doptávat, nepochopené dochápávat a nevyřčené dopovídat. Asi není třeba jednotlivá představení popisovat, protože o porovnávání na Kaškově Zbraslavi již několik let nejde.

Myslím, že Kaškova Zbraslav ve své aktuální podobě má své místo v ochotnickém rybníce a že se nám podařilo se zase o kus posunout k tomu, že soubory hrají souborům a koukají na soubory, místo toho, aby odehrály a pak si přišli pro diplomy. Nebo se k tomu vlastně vracíme?

Pepé Šedivý, moderátor a respirateur Kaškovy Zbraslavi.

Autor: Pepé Šedivý

Přílohy:

2019-12-01-2021-gquc3 2019-12-01-1823-oqm1b 2019-12-01-1439-j3hi2 2019-12-01-1381-nkdk4