Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Jsme Klas a je nám padesát

Klášterec nad Ohří, KLAS, Knězovy děti Autor: Milan Strotzer

Novodobá historie Divadelního spolku KLAS z Klášterce nad Ohří začala v roce 1970, tedy už v roce 2020 měl soubor slavit své padesátiny. Jenže, člověk míní a pandemie mění a tak se první část oslav uskutečnila až na konci loňského listopadu a velkolepější pokračování se chystá na podzim roku 2022.


V sobotu 27. listopadu 2021 uskutečnili ochotníci ze spolku KLAS v Klášterci nad Ohří slavnostní večer k opožděným padesátinám novodobého působení souboru. Své výročí oslavili křtem knihy a premiérou filmu. Ale tím oslavy neskončily a budou pokračovat na podzim v rámci Kláštereckých divadelních žní.

Knihu o padesátileté historii divadelního souboru Začalo to Belínkem aneb jsme Klas a je nám padesát napsal člen souboru Jan Milota a byla pokřtěna za účasti spolutvůrců knihy, kterými jsou Štěpán Malast, doplnil knihu o obrazovou dokumentaci, a Petr Liebscher, který zajistil grafickou úpravu.

Slavnostní večer měla na programu ještě premiéru filmu jednoho z členů divadelního souboru Miroslava Nyklíčka o padesátileté historii kláštereckého amatérského divadla a především předání ceny města za přínos v oblasti kultury Janu Milotovi, který patří k zakládajícím členům souboru.

Z důvodu epidemiologické situace se oslavy padesátileté existence divadelního souboru KLAS protáhnou až do roku 2022.

Příznivci souboru se již nyní mohou těšit na výstavu uspořádanou u příležitosti tohoto významného výročí. Její vernisáž se bude konat 28. října 2022 a bude možné ji navštívit v čase Kláštereckých divadelních žní od 29. října do 5. listopadu 2022.

Podzimním žním bude předcházet Jařina ve dnech 8. a 9. dubna 2022, kdy do Klášterce zavítá Divadlo V.A.D. z Kladna s jejich hrou Úl a dále pražské divadlo Radar s muzikálem Adéla ještě nevečeřela.

Více o souboru na jejich internetových stránkách nebo v Databázi českého amatérského divadla

Autor: Michal Drtina