Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Kaškova Zbraslav

Autor:

Kaškova Zbraslav je název přehlídky amatérského divadla, která je specifická svým střídavým zaměřením a významem. V lichých letech je jednou ze systémových postupových přehlídek – národní přehlídkou jednoaktových her. V letech sudých pak nesoutěžní přehlídkou aktovek a krátkých jevištních útvarů.


Kaškova Zbraslav se koná tradičně o posledním listopadovém víkendu v Divadle Jana Kašky v městské části Praha – Zbraslav. V roce 2011 je národní přehlídkou jednoaktových her, které předchází oblastní kola. Do výběrových oblastních přehlídek lze přihlásit jednoaktové hry a krátké scénické činoherní útvary, v nichž jde o dramatické jednání nejméně dvou postav (herců) a jejichž maximální časový rozsah nepřesahuje 45 minut.

Na národní přehlídce je vyhlašováno pořadí prvních tří inscenací a vítězné představení může být navrženo do programu Jiráskova Hronova. Za vynikající individuální výkony v oboru herectví, režie, dramaturgie apod. jsou udělována čestná uznání, případně i ceny. Nedílnou součásti národní přehlídky jsou rozborové semináře.

Letošní Kaškova Zbraslav se uskuteční 27. listopadu 2011 za účasti 5 souborů. Soutěžní inscenace zhodnotí odborná porota ve složení Pavel Hurych, Jaroslav Kodeš, Miroslav Pokorný a Jaroslav Vondruška.

Kaškovu Zbraslav pořádá občanské sdružení Amatérská divadelní asociace za podpory grantových příspěvků.

Národní přehlídka jednoaktových her se však koná každoročně. V sudých letech ji pořádá Svaz českých divadelních ochotníků v Holicích jako Memoriál Ladislava Lhoty.

Program přehlídky

Autor: Michal Drtina