Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Konference o problematice aktivního stárnutí

Active ageing jako výzva pro kulturu v ČR Autor: NIPOS Praha

Národní informační a poradenské středisko pro kulturu si Vás dovoluje pozvat na mezinárodní konferenci Active ageing jako výzva pro kulturu v ČR (II., která se uskuteční 5.-6. října 2022 v Kongresovém centru Vavruška, Karlovo nám. 5, Praha 2.


Cílem konference je představit problematiku aktivního stárnutí z několika zorných úhlů a zdůraznit roli kultury jako významného faktoru v procesu aktivního stárnutí. Konference představí celé spektrum projektů a přístupů, a to jak z ČR, tak inspirace ze zahraničí. Přinese aktuální metodické inspirace a zhodnocení stavu vývoje situace od r. 2016, kdy NIPOS zorganizoval 1. konferenci na toto téma.

Součástí konference bude i představení metodiky na téma Podpora mezigeneračního dialogu a kulturní participace seniorů jako nástrojů přenosu a sdílení kulturních hodnot na lokální a regionální úrovni. Účastníkům konference budou rovněž představeny příklady dobré praxe, které vyzdvihnou přínos veřejné správy, neziskového sektoru a kulturních institucí pro aktivní stárnutí.

Je určena představitelům veřejné správy, odborné veřejnosti, zástupcům NNO a všem zájemcům o tuto problematiku.
Jednací jazyk: čeština. U zahraničních účastníků bude zajištěno simultánní tlumočení.
Konferenční poplatek pro účastníky činí 800,– Kč.
Předběžný program a registrace: https://konference.nipos.cz/…tive-ageing/

Další informace:
PhDr. Jindřiška Gregoriniová, NIPOS, Útvar koncepcí a metodiky
gregoriniova@nipos.cz

Akce se koná pod záštitou Ministerstva kultury.

Autor: Amaterská Scéna

Přílohy:


POZVANKA-ACTIVE-AGEING-ei7q9.pdf