Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Kultura pro Ukrajinu

Kultura pro Ukrajinu Autor: #kulturaproukrajinu

Vpád ruských vojsk na Ukrajinu vyvolal vlnu solidarity i mezi českými umělci. K podpoře se přidalo i mnoho spolků, festivalů, kulturních institucí a amatérských souborů. K důraznému odsouzení ruské agrese se přidává i redakce Amatérské scény a zve na čtvrteční benefiční koncert na pražskou Kampu.


Čtvrtek 3. března
Kultura pro Ukrajinu
Praha, 18 h, Kampa

Desítky festivalů, divadel a dalších kulturních institucí se připojují k výzvě #kulturaproukrajinu a chystají benefiční koncert na pražské Kampě. Cílem akce je také podpora veřejné sbírky SOS Ukrajina pod záštitou Člověka v tísni. Prostředky budou použity na humanitární pomoc obětem ozbrojeného konfliktu, lidem na útěku, uprchlíkům či na ochranu ohrožených rodin a jednotlivců.

>

Národní informační a poradenské středisko pro kulturu podporuje Ukrajinu

Národní informační a poradenské středisko pro kulturu vyjadřuje svoji podporu Ukrajině a zcela odsuzuje ruskou agresi. Dále informuje, že v tuto chvíli nespolupracuje s žádnými ruskými partnery.

Momentálně jsme ve spolupráci s Post Bellum zapojeni do iniciativy Sbory podporují Ukrajinu. Výzva platí pro všechny sbory, které chtějí vyjádřit solidaritu s ukrajinskými obyvateli. Sbory mohou natáčet svoji interpretaci ukrajinské písně Plyve kača, zveřejnit ji a poslat odkaz. Videa budou shromážděna a sdílena. Noty naleznete zde.

Vyzýváme i ostatní oborové aktivity k implementaci rozmanitých ukrajinských témat.

V rámci konkrétní podpory bychom dále rádi přednostně obsadili volnou pozici IT administrátora/ky v naší instituci občanem či občankou z Ukrajiny


Zapojení do projektu Kultura pro Ukrajinu

Oslovte prosím také další spřátelené instituce, které by mohly mít zájem se zapojit. Formulář: https://forms.gle/…NwixRbfnkWc9

Na základě dosavadních podnětů se organizátoři iniciativy Kultura pro Ukrajinu rozhodli pro založení FB stránky: https://www.facebook.com/…aProUkrajinu a IG stránky: https://www.instagram.com/…proukrajinu/, skrze které mohou být komunikovány další kulturní akce na podporu Ukrajiny. Dejte nám o nich vědět na kulturaproukrajinu@gmail.com .Autor: Amaterská Scéna

Přílohy:

zapojene-post-0yjvo zapojene-story1-q00hh zapojene-story2-zg1mn