Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Kutnohorští ochotníci reprízují Penzion pro osamělé dámy

Tyl: Penzion pro osamělé dámy Autor: www.ochotnickyspolektyl.cz/

Ochotníci v Kutné Hoře vstoupí do jarní sezony reprízou divadelní komedie s detektivní zápletkou Penzion pro osamělé dámy. Kromě toho se návštěvníci Městského Tylova divadla v březnu mohou těšit na odloženou premiéru pohádky O Jáchymovi a nebeské bráně a na divadelní prkna malé scény se vrátí komedie Pan Halpern a pan Johnson.


První představení je plánováno na 5. března. Penzion pro osamělé dámy je upravenou hrou Jany Pacnerové Rocker a dvě staré dámy. Děj se odehrává v luxusním domově důchodců, kde stárnou pod dohledem starostlivé pečovatelky dvě dámy. Do jejich hašteření vpadne mladík, který má za úkol vyčistit podlahy, a mezi aktéry vznikne pouto.

Tyl Kutná Hora: O Jáchymovi a nebeské bráně

Tyl Kutná Hora: O Jáchymovi a nebeské bráně

O dva týdny později, 19. března, ochotníci uvedou pohádku O Jáchymovi a nebeské bráně. Vypráví o Jáchymovi, který se vydá hledat kouzelné modré kytičky, aby pomohl nemocné babičce.

Tyl Kutná Hora: Pan Halpern a pan Johnson

Tyl Kutná Hora: Pan Halpern a pan Johnson

Na 26. března je plánována repríza anglické komedie Lionela Goldsteina Pan Halpern a pan Johnson o nečekaném setkání dvou mužů nad hrobem zesnulé Florence, která byla životní družkou pana Halperna a zároveň osudovou láskou pana Johnsona. Johnson se nic netušícímu Halpernovi představí jako dlouholetý přítel jeho ženy. V jiskrném dialogu oba odhalují svá tajemství a od prvotního hněvu a nenávisti postupně docházejí ke vzájemnému souznění.

Historie Ochotnického spolku Tyl sahá do roku 1843. Zaměřuje se hlavně na dospělého diváka, ale nezapomíná ani na nejmenší uváděním pohádkových představení. Jeho domovskou scénou je Tylovo divadlo, herci však vystupují i na zájezdech a divadelních přehlídkách.

https://www.ochotnickyspolektyl.cz/

Autor: Amaterská Scéna