Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Libický divadelní podzim 2022

Divadlo (bez záruky), Praha: R.U.R. Autor: https://www.bezzaruky.cz/

Divadelní spolek Vojan Vás zve na 21. ročník přehlídky, která se uskuteční od 24. září do 3. prosince 2022.


ZÁŘÍ

Sobota 24. 9. od 19.00 / Karel Čapek / R.U.R.
85 minut Divadlo (bez záruky), Praha

Přichází věk blahobytu. Rossumovi univerzální roboti zastanou jakoukoliv lidskou práci. A za vše vděčíme Harrymu Dominovi a jeho kolegům z RUR. Ale co když lidstvo není na blahobyt připraveno? Když chceš vládnout, musíš zabíjet, píše se v učebnicích historie, které ale už čtou jen roboti. Zůstane lidstvo ještě pár let u vesla? A pokud nepřežije člověk, co kdyby zde zůstal alespoň stín člověka?

Neděle 25. 9. od 15.00 / pohádka Jaroslava Ipsera / Kašpárek to zařídí
45 minut Divadlo KUBA, Plzeň

Groteskní loutkoherecká podívaná pro celou rodinu: pták – zlatá vejce kadící- unesený loupežníkem, princezna unesená čertem do pekla, král, se kterým to neustále seká, čarodějnice, která si chce z princezny uvařit omlazující polévku, Honza, který musí princeznu zachránit a Kašpárek, který všechno zařídí, aby pohádka měla šťastný konec…

ŘÍJEN

Sobota 22. 10. od 15.00 / pohádka Vratislava Mikana / Čertí nadílení
Divadlo Václav, Václavov – Zábřeh

Veselá pohádka s písničkami vypráví o prapodivných Vánocích, které slavili i čerti v pekle zásluhou anděla Ariela, spadlého k nim z nebe. Pohádka je vhodná pro děti od tří let.

Sobota 22. 10. od 19.00 / komedie Astrid Saalbachové / Baletky /
Divadlo Václav, Václavov – Zábřeh

Komedie Baletky je hrou o šesti ženách, které se sejdou na taneční hodině. Nejedná se o žádné profesionální tanečnice, nýbrž právě naopak o obyčejné ženy, pro které je tanec chvilkovým únikem z všedního života. Jenže tomu jen tak snadno uniknout nelze, a tak se během jedné taneční lekce dozvíme hodně o jejich životech, vztazích, starostech, radostech, bolestech i touhách.

LISTOPAD

Neděle 13. 11. od 15.00 / pohádka V. Čtvrtka a S. Lichého / Rumcajs loupežníkem
80 minut DS J. K. Tyl, České Budějovice

Vyprávění ševce Rumcajse o tom, jak se nedobrovolně stal loupežníkem, jak přelstil jičínskou vrchnost a kdo mu v lese Řáholci se vším pomáhal. Pro soubor J. K. Tyl upravil J. Havlín.

PROSINEC

Sobota 3. 12. od 18.00 / komedie Molièra / Zdravý nemocný
90 minut + přestávka DS Klicpera, Chlumec nad Cidlinou

Klasická komedie od Molièra z roku 1673, kterou se klicperáci pokusili udělat tak, aby bavila i současného diváka. Přijďte se podívat, jak bezbřehá hypochondrie udělala z člověka sobce.

Neděle 4. 12. od 15.00 pohádka Yvonny Krškové / Vánoční pohádka aneb o Vánocích a zakleté čepičářce
50 minut Divadýlko MRAK, Havlíčkův Brod

V malé chaloupce žije dobrosrdečná čepičářka Marjánka, které Ďábel přičaruje bohatství, a to ji promění ve zlou a chamtivou. Změna její povahy zasáhne ovčáka Toníka. Ten na radu Anděla vezme Marjánku a společně odejdou, až dojdou do Betléma. Narozením Ježíška Ďábel ztratí svoji moc nad světem i Marjánkou. Na závěr představení se ozdobí stromeček, všichni si zazpívají koledy a připomenou vánoční zvyky a obyčeje, v sále se rozhostí kouzlo Vánoc. VSTUPNÉ: odpolední pohádky 60,–- Kč; večerní představení 100,–- Kč Sledujte DS VOJAN na: www.vojanlibice.cz nebo fb: www.facebook.com/vojanlibice Změna programu vyhrazena. Místa v sále lze objednat na tel.604283433 nebo na dsvojan@gmail.com

TĚŠÍME SE NA VÁS V KULTURNÍM DOMĚ V LIBICI N.C.

Autor: Amaterská Scéna