Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Loutkové divadlo Starost pověsilo starosti na hřebík

Když se tloukla okna - loutka Autor: Loutkové divadlo Starost

Festival židovské kultury Chayim, který se v uplynulých dnech uskutečnil na různých místech „hanáckého Jeruzaléma„ tedy Prostějova, přinesl i jednu loutkářskou perličku. Novou inscenaci Loutkového divadla Starost.


Po dlouhých letech zkoušení, Covidu, neplánovaného stěhování zkušebny mohlo Loutkové divadlo Starost konečně pověsit starosti na hřebík.

V předstihu bylo požádáno pořadatelem festivalu Chayim, zda by mohlo se svými historickými marionetami připravit „košer“ židovské vystoupení.

A tak vznikla dramatizace povídky Vojta Rakouse Když se tloukla okna, která přivedla na loutkovou scénu kdysi slavné figury manželů Modcheho a panovačné Rézi. Figury, které ještě v dobách němého filmu vstoupily na stříbrné plátno. Figury, které můžete znát i z Českého rozhlasu.

V prostějovském divadle, s diváky na jevišti, se tak v sobotu 28. května představil divákům příběh Modche a Rézi, kterému nechyběl ani Rézin památeční „kapižon“ děděný po generace.

Další vystoupení budou následovat zejména při akcích souvisejících s židovskou kulturou.

Autor: Ivan Čech