Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Muzeum zve na výstavu divadelních Oka Mžiků

Autor:

Poděbradské Polabské muzeum připravilo výstavu divadelních fotografií mladé autorky Adély Fialové s výstižným názvem Oka Mžik.


Slavnostní vernisáž se uskutečnila v neděli 29. ledna v komorních prostorách muzejní Kunhuty. Expozice nabízí několik desítek snímků z posledních ročníků už legendárního festivalu FEMAD, který pořádá místní Divadelní spolek Jiří. Pod zmíněnou zkratkou se skrývá Festival Mladého Amatérského Divadla, což je celostátní přehlídka vyspělých ochotnických souborů, které nepostoupily do programů nejvyšších národních přehlídek. Na festivalu se navíc objevují i zajímavá inspirativní představení.

Novou výstavu sympaticky graficky ztvárnila Jolana Daňková. „Mám ráda divadlo, proto se snažím zachycovat zajímavé momenty, které jednotlivé inscenace nabízejí. Snímky jednak vyjadřují herecké pocity, ale mohou to být i určité podněty k našemu přemýšlení. Vedle toho fotím i jedinečnou a neopakovatelnou atmosféru příprav festivalu a skrytého zákulisí,“ s úsměvem vysvětlila autorka.

K příjemnému zahájení výstavy přispělo vystoupení herce a recitátora Jaroslava Brendla. Ten nejprve nabídl dva Shakespearovy sonety a jeden z jeho slavných monologů. Navíc do kontrastu s dílem světového klasika přidal verše Robina Krále Julie a Romeo. Na závěr a podle přání Adély Fialové připojil báseň anglického poety Williama Wordswortha Já bloudil samotný jak mrak. Člen výboru spolku Martin Kočí kromě jiného připomněl, že letošní FEMAD se uskuteční od 7. do 10. září v Divadle Na Kovárně. Komorně laděná výstava bude v muzeu otevřena až do 2. dubna.

Autor: Milan Čejka