Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

NUČICKÝ KAHAN 2019

Nučický Kahan - logo Autor: Filip Hecl

Přehlídka ochotnických divadelních souborů Nučický Kahan navazuje na tradici divadelních přehlídek pořádaných v Nučicích v průběhu minulého století. Pod organizační taktovkou ochotnického spolku ŽUMPA (Žebravé UMělecké PAnoptikum) se 11. a 12. října 2019 uskuteční již šestý ročník.


Letošní ročník bude opět dvoudenní a bude rozdělen do čtyř částí. Prvním vystupujícím souborem bude Divadlo Radar/Hrobeso. Po úspěchu na letošním Jiráskově Hronově sehrají „Hrobesáci“ inscenaci Ostře sledované vlaky také v Nučicích. Páteční dopolední část programu bude věnována žákům místních základních škol, a to hned ve dvojitém uvedení. Přehlídka bude oficiálně zahájena v pátek večer legendární operní komedií Il Congelatore – Zmrazovač od Kočovného divadla Ad Hoc. K tomuto představení snad ani není potřeba dodávat fakt, že se jedná o jeden z nejlépe hodnocených počinů poslední dekády.

Přehlídka bude dále pokračovat sobotním maratonem divadelních představení. Dopolední program je věnován dětem. Nejprve vystoupí Tomáš Běhal, profesionální loutkář a žák známého „buchtoloutkáře“ Marka Bečky. Tomášovo divadlo Toy Machine sehraje představení Pověsti české. Můžete se těšit na netradiční provedení, skvělé herecké výkony a krásné loutky. Pauzu mezi představeními vyplní výtvarné dílny, ve kterých si děti užijí kreativní zábavu. Druhým dětským představením bude inscenace Samí známí od souboru Tři boty, který funguje při Základní škole Třebotov. Uvedeno bude hravé divadelní pásmo, jež stojí na základech veršů E. Frynty a Ch. Morgensterna.

Odpolední a večerní sobotní program bude již pro dospělé. Nejprve vystoupí domácí Ochotnický spolek ŽUMPA s jednoaktovým dramatem Klub od Jakuba Kolára. Následovat bude v rychlém sledu Divadlo Máj s letošní novinkou Leon, příběh chlapce, jež je vystavěno na motivech knihy Malý princ. Taneční studio Light navalí na diváky smršť energie, hudby a tance skrze představení Republika na nás čeká inspirované knihou Václava Havla Zítra to spustíme. Nučice budou poprvé hostit také Divadelní studio D3 z Karlových Varů, které sehraje úspěšnou komedii Srnky. Z Turnovské ZUŠ přijede soubor Kámoš drámoš a přiveze komickou a energickou adaptaci Bocacciova Dekameronu s názvem Dekanémor. Doprovodný program v druhé scéně Lidového domu obstará úspěšná slamerka Adéla Hrdličková, která našim divákům předvede ukázku slam poetry. Přehlídku uzavře vítězné představení letošního Modrého kocoura – severská komedie Pokrevní bratři od turnovské Společnosti bloumající veřejnosti. Pro návštěvníky bude po celý den připraveno bohaté občerstvení, pro děti doprovodný program v podobě výtvarných dílen a my věříme, že si přehlídku užijí všichni divadelní nadšenci. Vstupné je jako vždy dobrovolné a není potřeba předchozí rezervace míst v sále.

Pro více informací o Nučickém Kahanu a o činnosti ochotnického spolku ŽUMPA můžete navštívit náš web www.divadlozumpa.cz nebo náš profil na www.facebook.com/zumpaos

Budeme se na vás těšit v Lidovém domě v Nučicích.

Autor: Jakub Pilař

Přílohy:

Nucicky-Kahan-19-plakat-ii3f3