Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Ohlédnutí za letošním Pohárkem Jizerské oblasti

Pohárek a Jednoaktovky SČDO Jizerské oblasti Autor: Iva Chaloupková

Soutěž monologů, dialogů a jednoaktovek v Železném Brodě je už minulostí. Oblastní kolo Svazu českých divadelních ochotníků Jizerské oblasti proběhlo v sobotu 17. 2. 2018 v Železném Brodě již popáté. Akce proběhla s podporou Libereckého kraje, Svazu českých divadelních ochotníků Jizerské oblasti a Města Železný Brod. Letos byl počet účastníků soutěže malý, ale jak říká, vedoucí pořádajícího Studia Hamlet Železný Brod, Zdislava Bohuslavová, každý rok se prostě neurodí.


Z důvodu nemoci byly na poslední chvíli odvolány dva výstupy, dialog Lukáše Frydrycha a Lenky Dvořákové a monolog Marcela Najmana.

Skvělý Lukáš Frydrych z DS Vojan Mladá haluz však nabídl pomoc s tím, že monolog ze Svěrákových Radovanových radovánek zahraje sám. A Studio Hamlet Železný Brod přidalo jeden další dialog, počet vystupujících byl tak vlastně zachován. Jen nemohl proběhnout Kandrdásek, protože Lukáše Frydrycha jsme za dvanáctiletého chlapce vydávat nemohli, ač ho hrál excelentně.

V letošním ročníku vystoupilo tedy celkem deset lidí, šest osob ve třech dialozích, jeden v monologu a tři herci v jednoaktovce.

**Nominováni byli:

Honza Lála a Markéta Vajdíková za dialog ze hry Ani za milion a Lukáš Frydrych za monolog Jak se Radovan naučil hvízdat.

** Všichni nominováni jsou z DS Vojan Desná, kam míří upřímná gratulace k postupu do celostátního kola ve Velké Bystřicii. Byli opravdu skvělí. Jak zaznělo z poroty z úst jejího předsedy Rudolfa Felzmanna, Honza Lála a Lukáš Frydrych jsou výrazné herecké osobnosti, které Desné může závidět celá oblast. A je tomu tak, vynikající herectví a ještě v jejich věkové kategorii, to se jen tak nevidí:-).

Odborné rozbory a samotné hodnocení proběhlo proto v intimitě divadelního klubu, takže letošní ročník byl hodně tak nějak příjemně „divadelně rodinný“. V každém případě se už nyní těšíme na viděnou za rok zase v únoru.

Poděkování patří všem, kteří do Železného Brodu přijeli, soutěžícím, divákům, váženým porotcům Rudolfu Felzmannovi, JUDR. Jaromíru Kejzlarovi a Bohuslavu Duštovi, a také Vlaďce Koďouskové, předsedkyni SČDO Jizerské oblasti, která nechyběla ani v Železném Brodě. Z Hrádku nad Nisou přijeli Helena Svobodová, Honza Sladký a Antonín Raban s komedií HAPRDÁNS ANEB Hamlet Princ DÁNSký. Bravurně odehraný kousek pobavil všechny přítomné. Bohužel překročili časový limit, porota navrhla doporučení do celostátního kola s podmínkou zkrácení hry. To ovšem Honza Sladký rezolutně odmítl i s vědomím, že nepostoupí. Přijel prý především proto, aby si v Brodě zahráli, potkal známé tváře, popovídal. A bylo to opravdu luxusní posezení a povídání, které končilo smíchem. A tak by to mělo být.

Autor: Iva Chaloupková

Přílohy:

PC61-5-c14m2 PC61-6-2jnjc PC61-9-5387g PC61-16-bdadc
PC61-21-pm63f PC61-47-25126 PC61-57-8xec0 PC61-71-bggtg
PC61-107-2ow7v PC61-123-paoqs PC61-127-2ncol PC61-134-5cg8a
PC61-149-wm4mb PC61-152-4swhw