Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Oslavy loutkářů ve Valašském Meziříčí

Oslavy loutkářů ve Valašském Meziříčí Autor: -kaš- Noviny VM.cz

Od pátku do neděle 11. září 2022 slavili loutkáři z Valašského Meziříčí sedmdesát let fungování tohoto souboru. Kulaté výročí měl soubor v loňském roce, ale kvůli pandemii se oslavy uskutečnily až v letošním roce v prostorách meziříčského Jupiter clubu (JC), kde v současnosti soubor sídlí.


Návštěvníci víkendového setkání mohli nahlédnout do zákulisí v rámci komentované prohlídky a prohlédnout si výstavu černobílých fotografií z historie souboru. Snímky budou po ukončení oslav k vidění v předsálí kina až do 2. října. Mohli se také seznámit s unikátním vybavením souboru na výstavě loutek a kulis ve výstavní síni. I tuto expozici lze vidět až do druhého říjnového dne.

Velkomeziříčský loutkoherecký soubor má bohatou historii a tradici. Nyní funguje při Jupiter clubu, kde se také konalo společné setkání všech dosavadních i bývalých členů souboru v jehož rámci byl promítnut nově vzniklý dokumentární film o historii souboru, který připravil člen souboru Radima Svoboda. Loutkáře v rámci slavnostního večera pozdravil starosta města a o historii pohovořil ředitel Jupiter clubu Milan Dufek. Nynější vedoucí loutkohereckého souboru Kateřina Maloušková připomněla současné členy, kteří často nejsou vidět, ale zaslouží si zvláštní poděkování.

Video ze zahájení oslav zveřejnily Noviny z Valašského Meziříčí a okolí:

Autor: Amaterská Scéna