Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Pohárkové vavříny patří Desné

Manželé Koďouskovi, Šestkrát do černého (Aldo Nicolaj) Autor: Karel Stuchlík

Pohárek monologů a dialogů SČDO v Železném Brodě se uskutečnil 18. února. V odborné porotě i letos zasedli pro někoho přísní, pro jiné spravedliví, pro další přátelští, rozhodně však uznávaní Rudolf Felzmann, Jaromír Kejzlar a Bohuslav Dušta.


Začínalo se Kandrdáskem, tedy soutěží pro děti, následoval Pohárek, kde s monology a dialogy vystupují dospělí a odpoledne se na scénu dostaly dvě jednoaktovky. Tolik novinářská fakta. Železnobrodské divadlo je samo o sobě příjemným a krásným místem, kam se herci vždy rádi vracejí. O organizaci celého Pohárku se postaralo Divadelní studio Hamlet Železný Brod. Jeho členové připravili pro účinkující báječné zázemí s občerstvením a technickou podporou, za což jim patří velký dík. Poděkování patří i Libereckému kraji a městu Železný Brod.

V odborné porotě i letos zasedli pro někoho přísní, pro jiné spravedliví, pro další přátelští, rozhodně však uznávaní Rudolf Felzmann, Jaromír Kejzlar a Bohuslav Dušta. Pánové celou dobu svým odborným a profesionálním pohledem dohlíželi na všechna vystoupení.

Je potřeba vědět, že z oblastního kola v Železném Brodě se dá postoupit na národní přehlídku monologů a dialogů ve Velké Bystřici. Tato událost proběhne od 10. do 12. června.

Z Kandrdásku si přímou nominaci na národní přehlídku v Brandýse nad Labem odnesli sourozenci Hakenovi za dialog Romeo a Julietka. A teď pozor! Statisticky byla na 300 procent úspěšná Desná, respektive její divadelní soubor Vojan Mladá haluz. Volnou vstupenku na bystřická prkna má Honza Lála za monolog (Aldo Nikolaj – Solidarita) a manželé Koďouskovi za dialog (Aldo Nilolaj – Šestkrát do černého). Doporučení poroty získal Lukáš Frydrych (Vlastimil Peška – Jeppe a Pán Bůh v kraťasech). O jeho účasti bude rozhodovat programová rada ve Velké Bystřici.

Když však pomineme samotnou soutěž, Kandrdásek a Pohárek je ideální příležitostí potkat divadelníky všech generací a strávit příjemný den ve společnosti stejně zapálených kolegů a kamarádů. A to je moc dobře.

Lukáš Frydrych za soubor Vojan Desná – Mladá haluz

Autor: Vlaďka Koďousková

Přílohy:

DSC-1347-qhxxq