Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

POPAD 2020 – pozvánka

DS Kairos, Hotel mezi dvěna světy Autor: M. Drtina

Pražskou oblastní přehlídku amatérského divadla POPAD 2020 s výběrem na 29. celostátní přehlídku amatérského činoherního a hudebního divadla DIVADELNÍ PIKNIK VOLYNĚ 2020 pořádá již tradičně Amatérská divadelní asociace s grantovou podporou Ministerstva kultury a pod záštitou starosty pražské městské části Radotín, pana Karla Hanzlíka. Přehlídka se odehraje v kulturním středisku U Koruny v Radotíně, letos od čtvrtka 27. února do neděle 1. března. Chcete-li tedy oslavit konec posledního zimního a začátek prvního jarního měsíce, není lepší možnost než se soutěžícími divadelníky.


Na programu je deset představení různých žánrů, často autorských.

Ve čtvrtek 27. 2. v 18 hodin zahajuje DS 2:1 autorskou aktovkou Davida Přikryla Řetízek. Dvacetiminutové vězeňské drama s překvapivým koncem je hereckou příležitostí pro Martu Veselou a autora v režii Tomáše Jedličky a slibuje napínavý děj a nečekaný konec.

Ve čtvrtek v 19.45 hodin pak následuje Radeckého pochod životem autora a režiséra Jana Brabence v podání 4generace. Tento soubor, který jsme před pár lety poznali pod původním názvem COMICA ECONOMICA, dosud hrál svůj kus v Semaforu a v divadle Rokoko a uvádí ho se slibným podtitulem „Láska! Válka! A snad nějaké to poučení…“.

V pátek 28. 2. v 19 hodin sehraje divadlo Na ulici autorské představení Já tě (ne)chci! Dva osudové příběhy Jiřího Šubrta nabízejí pohled na (ne)vztahy mezi mužem a ženou – v prvním se setká milovnice romantických příběhů a dětská básnířka s mužem z lidu a alkoholikem, ve druhém se vedle sebe probudí dva lidé, kteří toho o sobě mnoho nevědí. Divák prý bude šokován stejně jako postavy obou příběhů.

Osamělá krčma v přístavu na odlehlém ostrově je odříznuta od světa kvůli sněhové vánici. Nefunguje telefon ani internet. V krčmě se nedobrovolně schází malá skupinka hostů. Ne každý z nich je tím, za koho se vydává. A někdo začíná vraždit… Sobotu 29. 2. otevře DS Amartum a Zločin v přístavní krčmě Vlastimila Neklapila v 10 hodin.

Čistě pánská sestava z ochotnického spolku Žumpa (autor Jakub Kolár, režisér Jakub Pilař a účinkující Martin Kozák, Jan Čížek a David Draxler) zve „do bašty malomocných, klubu odhozených mužů“, v němž se bude hledat spřízněná duše či dokonce druhé Já. Představení Klub se odehraje v sobotu ve 14 hodin.

Přespolní soubor ze Strakonic, Scéna (stále) mladých při DS Čelakovský, nabídne Pravdu vynikajícího francouzského autora Floriana Zellera – a v této komedii o čtyřech Pařížanech úvahu o tom, že „kdyby si lidé ze dne na den přestali lhát, nezbyl by na Zemi jedinej pár“. Režíroval Václav Slanař, začátek představení v sobotu v půl čtvrté.

Strange Love Jaroslava Rudiše a Petra Pýchy, černá komedie o posledním fanouškovi Depeche Mode v Československu v úpravě Barbory Maryskové a režii Petra Egrta, propukne U Koruny v sobotu v 18.45 hodin. Hraje MDDSSM čili Mezinárodní dámský divadelní soubor s muži z Vinoře.

V neděli 1. 3. nás čekají tři představení.

V 10 hodin začíná komediální parafráze Sofoklovy Elektry. Jmenuje se Elektřina. Herci z amatérského sdružení Kdomělčas působí pod záštitou zájmové organizace Kondor – Čtrnáctka a mají to štěstí, že dramatik a režisér z ochoty Aleš Kubita jim píše role přímo na tělo.

Kočovné divadlo Ad Hoc, sdružení hudebních a divadelních nadšenců, uvede Kabaret proti nám pod taktovkou autora a režiséra Jana Duchka. Tvůrci slibují „neotřesitelně zábavný kabaret plný rozverných písní, humorných skečů a poezie. A navíc dvojice moderátorů zařídí, že se budete náležitě bavit. Víc nezabaví ani severočeský exekutor! Zábava má svůj smysl, zejména ta nesmyslná.“ Představení začne v neděli v 15 hodin.

Závěr bude patřit Bouři Alexandra Nikolajeviče Ostrovského a režisérky Věry Maškové v podání divadelního souboru SUMUS. Drama zobrazuje svět plný manipulace, hamižnosti, předsudků a sobectví, v němž se lámou duše a ničí lidská srdce, a na příběhu Káti Kabanové ukáže, jak zakázaná láska přináší chvilkové štěstí a pocit svobody, ale vzápětí za sebou strhává lavinu událostí, které poznamenají životy všech. Začátek představení U Koruny v 17.30 hodin.

Lektorský sbor bude pracovat ve složení Jaroslav Kodeš, Marek Frič, Miroslav Pokorný, Petra Richter Kohutová a Jana Stejskalová, nicméně jako každý rok se do diskusí o viděném zapojí členové všech účastných souborů a diváci. Protože pořádající Amatérská divadelní asociace vidí smysl přehlídky především v setkání diváků s tvůrci i divadelníků navzájem, ve vyprovokování živé diskuse o divadle a v pěstování užší mezisouborové komunikace.

Autor: Petra Richter Kohutová