Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Programová rada vybrala inscenace pro Divadelní Piknik

Divadelní Piknik Volyně Autor: logo přehlídky

Letos se přehlídku ve Volyni sešlo celkem 40 návrhů, z toho bylo 6 nominací (přímých postupů) a 35 doporučení, ze kterých pak devítičlenná programová rada do programu festivalu vybírala. Celkem program Pikniku nabízí 22 hracích míst.


V něm se tedy objeví tyto původně nominované inscenace:

Suchdolský divadelní spolek SUD, Suchdol nad Lužnicí / režie: Lenka Chaloupková Lenka a Vít Chaloupkovi: Opravdové kouzlo

Divadlo RADAR/Hrobeso, Praha / režie: Luděk Horký Anton Pavlovič Čechov: Racek

Rádobydivadlo, Klapý / režie: Jaroslav Kodeš Franz Werfel: Jacobowski a Stjerbinski

Společnost bloumající veřejnosti, Turnov / režie: Jan Marek Společnost bloumající veřejnosti: Záblesk

DS Břetislav, Břeclav / režie: Tomáš Uher, Martin Sitek Martin Sitek: Na viděnou, sbohem

Divadlo BLIC, Ostrožská Nová Ves / režie: Andrea Helmichová Ľubomír Feldek: Edith

A k nim programová rada z doporučení vybrala tyto inscenace:

Scéna Kralupy, Kralupy nad Vltavou / režie: Týna Hénigová, Helena Plicková Woody Allen: Central Park West

DS Vojan, Libice nad Cidlinou / režie: Jaromír Hruška j. h. Václav Havel: Vernisáž

Ženský amatérský spolek – ŽAS, Homole / režie: Stanislava Kočvarová Stanislava Kočvarová: Dokud se tančí

Divadelní společnost Vltavan, Týn nad Vltavou / režie: Daniel Hnát Zdeněk Jirotka, Daniel Hnát: Saturnin

DS Žumbera, tvůrčí skupina Skoronarváno, Plzeň / režie: Kristina Kohoutová Patrik Hartl: 4 sestry

Divadlo RADAR/Za oponou, Praha / režie: Lukáš Křížek Frank Wedekind: Probuzení jara

Reservé, Most / režie: Pavel Skála Aristofanés: Jezdci

Divadelní klub Jirásek, Česká Lípa / režie: Štěpán Kňákal Jean-Paul Sartre: S vyloučením veřejnosti

DS Vojan, Libice nad Cidlinou / režie: Jaroslav Vondruška Bengt Ahlfors: Popel a pálenka

Triarius, Česká Třebová / režie: Josef Jan Kopecký Ch. Webb, T. Johnson, C. Willingham, B. Henry: Absolvent

Divadlo Exil, Pardubice / režie: Naďa Kubínková, Lucie Hašková David Košťák: Lajka aneb Příběh z dob, kdy se ještě hovna nesbírala

Divadlo Stodola, Sivice / režie: Jan Říha Oldřich Daněk: Jedno jaro v Paříži aneb Krvavá Henrieta

Divadlo Naboso, Boskovice / režie: Tomáš Trumpeš Petr Pazdera Payne: Zvíře

RAGUENEAU, Plzeň / režie: Blanka Luňáková Martin McDonagh: Pan polštář

Divadlo Devítka, Ostrava / režie: Petr Rada Eric-Emmanuel Schmitt: Enigmatické variace

DK Jirásek, Česká Lípa / režie: Václav Klapka Stephens Sachs: Maud, Lionel a prst Jacksona Pollocka

**Jako náhradníky určila inscenace: **

DS Jablonský, Jindřichův Hradec / režie: Sabina a Jiří Langerovi Miroslav Hanuš: Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách

Scéna Kralupy, Kralupy nad Vltavou / režie: Jiřina Lhotská Charlotte Keatley: Máma říkala, že bych neměla

SDO Diviš, Žamberk / režie: Ivana Šrámková David Drábek: Jedlíci čokolády

DIVADLO (bez záruky) PRAHA / režie: Michal Šesták Karel Čapek: R.U.R.

Programová rada pracovala ve složení: Kateřina Fikejzová Prouzová, Jan Hnilička, Zdeněk Janál, Vlaďka Koďousková, Martin Rumler, Milan Schejbal, Tereza Sochová, Milan Strotzer, Michal Zahálka.

Autor: Amaterská Scéna