Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Registrace do 10. ročníku ARTýdne byla spuštěna

ARTtýden 2022 Autor: www.artyden.cz

ARTýden – Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby je otevřen všem kulturním akcím napříč žánry i věkovými skupinami, které se konají kdekoliv v České republice v týdnu 23.–29. 5. 2022 a letos navázal spolupráci se ZUŠ Open.


Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby je nekomerční projekt, má formu občanské iniciativy – účastníci se sami přihlašují se svými akcemi vyplněním formuláře, v němž uvádějí název akce, žánr, místo a čas konání atd. Je multidisciplinární, otevřený akcím napříč žánry, úrovněmi i věkovými skupinami.

Důležitým aspektem projektu, který je potřeba zmínit a zdůraznit, je nesoutěživost. Ideou iniciátorů a nyní snahou koordinátorů projektu je naopak navázání spolupráce či posílení vzájemné podpory mezi uměleckými obory, organizacemi i jednotlivými pedagogy a tvůrci. Je zřejmé, že i tento záměr se daří naplňovat, neboť právě tzv. mezioborové akce byly v loňském ročníku zastoupeny v absolutní početní většině; byly to různé multižánrové dílny, workshopy, semináře, dále festivaly, sympozia, konference apod., ale i kulturní dny pro veřejnost či společná vystoupení žáků různých oborů ZUŠ.

ARTýden navázal spolupráci se ZUŠ Open! Přihlášení k jednomu či druhému projektu už tedy není „střet zájmů“, jak dosud některé organizace vnímaly, ale naopak, ZUŠ Open se svými akcemi v týdnu 23.–29. 5. k ARTýdnu připojí.

Registrovat se můžete zdarma na našich webových stránkách přes červené kolečko vpravo nahoře „Přihlásit akci“: https://www.artyden.cz/

Pevně věřím, že letos už nic nebude bránit organizaci Vašich akcí, které opět rádi zastřešíme a pomůžeme Vám s jejich propagací. ARTýden se již tradičně koná pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstva kultury.

Stejně jako loni i letos pro Vás chystáme seminář práce s videem. Téma a forma jsou zatím v přípravách a budeme moc rádi, když nám napíšete své nápady, podněty, potřeby nebo dovednosti, které byste se na semináři rádi naučili.

Jedno těžké období vystřídalo druhé, a tak Vám přeji hodně sil a co možná nejvíce duševního klidu. Kéž je nám umění a kultura i nadále oázou míru a radosti.

Karolína Bulínová, koordinátorka projektu

Více informací najdete na stránkách https://www.artyden.cz/

Autor: Amaterská Scéna