Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

SEX se šesti v Nučicích

Pavel Kohout: SEX, pozvánka Autor: Gabriela Pojerová

Komediálně dramatická amoleta Pavla Kohouta o jednom (posledním) dějství. Sextet partyzánů v zemljance v pražské Stromovce. Příprava zásadního činu, hesla, hlídky, konspirace, amádová furniklovice na rušně, slova, slova, slova – ale také soudržnost, hravost a zábavnost… To jsou ingredience inscenace režiséra Jaroslava Kodeše, kterou připravuje pod hlavičkou Žebravého UMěleckého PAnoptika (čili spolku ŽUMPA) v Lidovém domě v Nučicích. SEX se dočká premiéry v pátek 25. listopadu 2022 v 19 hodin (ta už je beznadějně vyprodaná) a v sobotu 26. listopadu 2022 v 18 a ve 20 hodin.


Dramoleta se děje „ve skvěle zamaskované zemljance v pražské Stromovce, s šesti palandami, šesti špalky na sezení, šesti jídelními ešusy na zdi a jednou černou kuchyní“. V té se schází parta šesti zvláštních existencí(proto SEX v názvu, nic jiného za tím nehledejte) – šesti přátel, partyzánů, rebelů, naivních vzbouřenců. Sdílejí společné tajemství, utíkají před ženami, bez kterých se neobejdou, nabízejí si navzájem vlastnoručně uvařené krmě typu amádová furniklovice na rušně, popíjejí vínko a kují pikle proti nepřátelskému světu. Konkrétně – chtějí vyhodit do povětří vlak. Jenomže v realizaci této bohulibé myšlenky jim stále něco brání… Překonají nakonec nepřekonatelné?

Scénografka Gábina Pojerová vystavěla zemljanku na jevišti nučického Lidového domu, dění budou okolo sedící diváci sledovat z bezprostřední blízkosti (proto je jejich počet omezen na 50). Režisér Jaroslav Kodeš vyhledal pro každou roli ideálního představitele napříč soubory po celé republice, a tak účinkuje parta báječných chlapů nejen z nučické ŽUMPY, ale také z pražského Máje, plzeňského DS Ragueneau nebo rumburského Hraničáře. Václava hraje Martin Kozák, Ivana Jakub Pilař, Pavla Jiří Jahoda, Alexandra Roman Solčányi, Ludvíka Robert Kunesch a Karla Luděk Fuxa nebo Miroslav Řebíček. A zcela speciální roli zastává František Tvaroha.

Pokud nestihnete listopadovou premiéru, vydejte se na některou z repríz. SEX letos proběhne v kostele v Rumburku ve středu 7. prosince, v pražském divadle Miriam ve středu 14. prosince, v plzeňském Dialogu ve čtvrtek 15. prosince. A příští rok v Písku, Bechyni, Mostu, Karlových Varech nebo Rakovníku. Sledujte prosím web divadlozumpa.cz nebo FB souboru.

Autor: Petra Richter Kohutová

Přílohy:

Sex-OS-ZUMPA-1--2hzbt