Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Stojí hruška Milady Mašatové jako filmový muzikál

projekt Startovač.cz Autor: Lukáš Buchta

Podpořte projekt olomouckých studentů - filmový muzikál Stojí hruška k 30. výročí inscenace Milady Mašatové.


Milada Mašatová napsala svou hru Stojí hruška v roce 1986. Je to pohádková legenda na lidové motivy, která je kouzelná, mystická, poetická. Milada Mašatová byla mou babičkou a to je jeden z důvodů, proč jsem si v rámci svého magisterského projektu na KVD DAMU vybrala k inscenování právě její hru.

Společně s divadelním spolkem Nabalkoně jsme vytvořili loutkovou inscenaci, kterou viděli spolužáci z Katedry teorie a historie dramatických umění olomoucké filosofické fakulty UP a tak vznikl nápad na propojení divadelníků a filmařů a natočení filmového muzikálu Stojí hruška. Je to projekt, pravda, dost ambiciózní, ale už máme ledaco za sebou (např. film Křehká https://vimeo.com/160998238, inscenace Vzpomínáte si? nebo Koexistence atd., kapela Travis McMuffin, která se podílela na tvorbě hudby k inscenaci, má na kontě pěknou řádku odehraných koncertů v České republice i na Slovensku). Takže jdeme do toho! Chceme film, který bude s pokorou přistupovat k poetice hry a který by měl být poctou Miladě Mašatové.

Ale k tomu je třeba trochu finanční pomoci, a proto jsem založili sbírku na Startovač.cz https://www.startovac.cz/…ovy-muzikal/ (startovač je webová stránka, na které můžete přispět na náš projekt libovolnou sumu výměnou za předmět vašeho výběru. platit lze kartou, převodem či kartou Paypal). Budeme velmi vděční, pokud se Vám náš projekt zalíbí a pomůžete nám k jeho realizaci.

Děkujeme,
Markéta Zborníková,
Divadelní spolek Nabalkoně a filmový spolek Absent 90´s.

Autor: Markéta Zborníková

Přílohy:

DSC-0044-6u6wi DSC-0062-msz5x DSC-0114-c5kw2 DSC-0120-cjuh1